$
מכשירים ומדריכים

משבר המובייל של LG מחריף; האם עדיף לה לוותר על שוק הסלולר?

היצרנית הקוריאנית הודיעה שלא תחשוף מכשיר דגל חדש בתערוכת ברצלונה שתיפתח בסוף החודש, ולאחרונה אף נטשה את השוק הסיני; חטיבת המובייל שלה מפסידה כסף סדרתית והיא אינה מצליחה לחזור לגדולתה, על אף שדגמיה נוחים ומתקדמים

רפאל קאהאן 15:3712.02.18

התחרות בשוק המובייל הולכת ומתגברת - וגם יצרניות ותיקות ומבוססות בתחום מוצאות עצמן במשבר; LG הקוריאנית, מהראשונות שהציגו סמארטפונים, לא תציג בתערוכת ברצלונה את ה-G7, סמארטפון הדגל שלה. במקומו, תחשוף גרסה משופרת לפאבלט ה-V30. התערוכה היוותה במה מרכזית לחשיפת מכשירי דגל, והוויתור עליה ממחיש את מצוקתה של החברה.

 

 

 

בשבוע שעבר הודיעה שתוותר על מכירות בסין ועל פיתוח מוצרים שנועדו לשוק זה. בשנה שעברה הציגה הפסדים מצטברים של כ-650 מיליון דולר מפעילותה בתחום המובייל, בעוד מתחרות כסמסונג, וואווי ואפל ממשיכות לצמוח במהירות. חטיבת המובייל לא הצליחה להציג רווחים מזה כ-11 רבעונים ברציפות והחברה הפסיקה להוות יצרנית בעלת נתח משמעותי בשוק הסלולר העולמי מאז 2015.

 

מכשיר ה-V30 מכשיר ה-V30 צילום: ניצן סדן

 

 

LG נכנסה למשבר לפני כשלוש שנים, לאחר שסמארטפון ה-G4 שלה סבל מתקלה סדרתית בלוח האם שלו. הטלפון היה יריב קשוח וראוי לכל מתחריו דאז, אך התקלה פגעה באמינות החברה בעיני צרכנים בשווקים רבים. הדגם שהחליף אותו, ה-G5 זכה לעיצוב מודולרי ולא זכה לאהדת הקהל. ה-G6 כבר היה סמארטפון סטנדרטי יותר, אך גם הוא הפסיד בשווקים למתחרים מבית סמסונג.

 

מורידים פרופיל, בינתיים

 

לא ברור מה צופן העתיד ל-LG; כיצרנית אלקטרוניקה בינלאומית גדולה, לא תוכל להרשות לעצמה לצאת משוק המובייל גם לו רצתה בכך, מחשש לזעם המשקיעים. לכן, נראה שבחרה באסטרטגיה של צמצום הפעילות, עד שתזהה הזדמנות חדשה לפרוץ קדימה - אולי בדמות מכשיר בטכנולוגיית מסך גמיש או מתקפל.

 

 

 

מכשיר ה-V30 עצמו הוא פאבלט שנבחן ב"כלכליסט" ונמצא כנוח ומתקדם. הגרסה המשופרת שלו צפויה להיות חזקה יותר, הודות למעבד סנאפדרגון 845 של קוואלקום. בנוסף, ישתמש ברכיבי בינה מלאכותית כדי לשפר את עיבוד התמונה, ולזהות עצמים בתמונות. בנוסף, מוערך שמרחב האחסון שלו יוגדל מ-128 גיגה-בייט ל-256 גיגה-בייט. לא ידוע מתי ייחשף ה-G7, שלפי הערכות צפוי לכלול יכולות זיהוי פנים ביומטריות מתקדמות. יתכן שבדומה לשיאומי, תערוך גם LG אירוע נפרד, כנראה לפני הגעת ה-S9 של סמסונג לשוק, מה שיציב אותו כאלטרנטיבה למתחרתה מבית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x