שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מייסד Nest: גוגל הזיקה לחברה לאחר הרכישה - ופגעה גם בעצמה

חברת מוצרי הבית החכם, שנקנתה בידי גוגל לפני ארבע שנים ב-3.2 מיליארד דולר, הופרדה ממנה ופעלה עצמאית; לדברי טוני פאדל, ההחלטה הזו הזיקה לשתי החברות ובגללה מפגרת גוגל אחר השוק בתחום ההפעלה הקולית והרמקולים החכמים

עומר כביר 11:2311.02.18
גוגל חיבלה בפעילות של Nest כשהחליטה הפריד אותה לחברה עצמאית זמן קצר אחרי השלמת רכישתה - כך מאשים מייסד מפתחת מוצרי הבית החכם ומנכ"ל נסט לשעבר, טוני פאדל, בראיון ל-CNBC.

 

 

בשבוע שעבר הודיעה אלפבית, החברה האם של גוגל ושל נסט, שפעילותה של האחרונה תגולגל בחזרה לתוך הראשונה. בעקבות המהלך הודיע עמיתו של פאדל להקמת נסט, מאט רוג'רס, שהוא עוזב את החברה. פאדל עצמו פרש באמצע 2016 על רקע החמצת יעדים עסקיים וביקורת על תרבות העבודה בחברה.

 

טוני פאדל טוני פאדל צילום: appleinsider

 

 

גוגל רכשה את נסט בינואר 2014 בעסקה של 3.2 מיליארד דולר. אחרי הרכישה המשיכה נסט לפעול כחטיבה עצמאית בתוך גוגל, בראשות פאדל, ושמרה על המיתוג שלה. עם הקמת אלפבית באוקטובר 2015 הוחלט שנסט תהיה אחת מהחטיבות שיופרדו מגוגל לחברה עצמאית (זאת, למשל, בניגוד לווייז שהמשיכה לפעות תחת המטרייה של גוגל).

 

לדברי פאדל, מהלך זה גרם נזק רב הן לנסט והן לגוגל, שכתוצאה ממנו מפגרת החברה בתחום הסייעניות הקוליות והרמקולים החכמים. "מבחוץ, נסט נראתה כמו הדוגמה המושלמת לחברה בת של אפלבית, אבל במקביל הפרדתה חיסלה את הדבר היחיד שהיה חיוני לשתי החברות – להבין איך לגרום להן לעבוד ביחד", מסר ל-CNBC.

 

 

 

פאדל הוסיף שגוגל רכשה את נסט למטרה ספציפית: "הפיץ' שלי היה, 'אנחנו החושים ואתם המוח'. לטובת הלקוחות והעובדים של נסט, אני מקווה שהם יעמדו בהתחייבויות שלהם מלפני ארבע שנים, ולא ינסו למכור אותה כמו שהם ניסו לפני שנתיים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x