$
חדשות טכנולוגיה

פשרה מפתיעה בתביעת המיליארדים של אלפבית: אובר תשלם לה פיצוי של 245 מיליון דולר

בתביעה דרשה ווימו, חברת הרכב האוטונומי של אלפבית, פיצוי בסך 1.9 מיליארד דולר בגין גניבת מידע רגיש. במסגרת הפשרה, סוכם שאובר תעביר לחברה נתח של 0.34% ממניותיה

עומר כביר 18:3109.02.18

הפתעה בתביעת המיליארדים שהגישה וויימו (חברת הרכב האוטונומי של אלפבית) נגד אובר על גניבת מידע רגיש הנוגע לפיתוח הרכב האוטונומי שלה: שתי החברות הודיעו הערב שהגיעו לפשרה בתיק.

 

 

 

על פי דיווח בבלומברג, במסגרת הפשרה אובר תעביר ל-וויימו נתח של 0.34% ממניותיה בשווי מוערך של 245 מיליון דולר. מדובר ב"כסף קטן", בטח ביחס לסכום הפיצוי המקורי שאותו דרשה וויימו בתביעה נגד אובר - 1.9 מיליארד דולר.

 

מייסד אובר טראוויס קלאניק שנזרק מהחברה ועלה השבוע להעיד במשפט מייסד אובר טראוויס קלאניק שנזרק מהחברה ועלה השבוע להעיד במשפט צילום: בלומברג

 

במרכז התביעה נגד אובר עמדה טענת וויימו, שלפיה לפני שעזב את החברה הוריד המהנדס אנתוני לבנדובסקי יותר מ-14 אלף קבצים חשאיים שכללו עיצוב ומידע על המכוניות האוטונומיות שלה, ובפרט על הלידאר שפיתחה - טכנולוגיית זיהוי עצמים ומרחק מבוססת לייזר.

 

כשאובר רכשה את אוטו (Otto) החברה שהקים לבנדובסקי עם הישראלי ליאור רון אחרי שעזב את וויימו, תמורת 680 מיליון דולר, נטען כי היא השתמשה במידע מסחרי זה בפיתוח הלידאר שלה. לפי וויימו, אובר זממה עם לבנדובסקי להוריד ולהעביר אליה מידע רגיש זה.

 

״הגענו לסיכום שמגן על הקניין ‏הרןחני של אובר עכשיו ובעתיד״ נמסר מוויימו. ״אנחנו מחויבים לעבוד עם אובר כדי להבטיח שכל חברה תפתח טכנולוגיה משלה. זה כולל הסכם שמבטיח שהמידע החשאי של וויימו לא נמצא בשימוש קבוצות התוכמה והחומרה של אובר. תמיד האמנו שתחרות במעבדות ובדרכים צריכה לתדלק חדשנות״.

 

מנכ״ל אובר, דארה קוסרשאהי, כתב בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של החברה: ״אני רוצה להביע חרטה על הפעולות שגרמו לי לכתוב את המכתב הזה. לחברינו באלפבית: אנחנו שותפים, אתם משקיע חשוב באובר. למרות שלא נסכים על הכול, אנחנו יכולים להסכים שרכישת אוטו בידי אובר יכולה היתה להתנהל אחרת.

 

״אף שאנחנו לא סבורים שסודות מסחריים כלשהם מצאו את דרכם מוויימו לאובר, וגם לא שאובר השתמשה במידע של וויחמו במכונית האוטונומית שלה, אנחנו נוקטים צעדים כדי לוודא שהליידאר שלנו מייצג רק את העבודה שלנו.

 

״אני לא יכול למחוק את העבר, אבל מתחייב בשם כל עובד באובר שנלמד מזה. אנחנו משנים את האופן שבו אנו פועלים ושמים את היושרה בלב כל החלטה שאנו מקבלים. אנחנו מאמינים שהמירוץ צריך להיות הוגן, ושהזוכיפ הסופיים בו הם אנשים, ערים והסביבה״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x