שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת MDClone גייסה 10 מיליון דולר כדי להגן על החיסיון הרפואי שלכם

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמה שמשלבת מידע פיקטיבי ואמיתי במסדי נתונים רפואיים, מה שמאפשר ביצוע פעולות מחקר מבלי לפגוע בפרטיות המטופל; את סבב הגיוס הובילה קרן לייטספיד

הגר רבט 12:5905.02.18
חברת MDClone הודיעה היום על השלמת סבב גיוס A בסך 10 מיליון דולר, בהובלת קרן לייטספיד ובהשתתפות קרן אורבימד, שהובילה את הסבב הקודם ב-2016. החברה גייסה עד היום 15 מיליון דולר.

 

 

MDClone פיתחה פלטפורמה שמבטיחה שמירה על פרטיות בעת ניתוח מידע רופאי. המערכת של החברה מייצרת "מידע סינתטי" – סט מידע חדש שמשלב בין לקוחות פיקטיביים ואמיתיים וכך מבטלת את הסיכון לחשיפת מידע רפואי רגיש. היא מאפשרת לחוקרים לבצע מגוון מבחנים ובדיקות בלי לסכן את זהות החולה. פתרונות קיימים בתחום מתמקדים לרוב ביצירת מידע אנונימי באמצעות מחיקת נתונים מזהים, מה שמגביל את המחקר שניתן לבצע על המידע החדש.

 

מאגרים רפואיים מאובטחים יותר. אילוסטרציה מאגרים רפואיים מאובטחים יותר. אילוסטרציה צילום: pixabay

 

 

בנוסף, המערכת של MDClone מסוגלת לשלוף מידע ממספר גדול של מערכות רפואיות שונות, כדי להציג אותו בשפה אחידה - מה שמקל על שליפת נתונים ומזרז את התהליך משמעותית.

 

החברה עובדת עם בתי חולים מובילים ועם אחת מקופות החולים הגדולות בישראל. בינואר 2018 חתמה על העסקה הגדולה הראשונה שלה בארה"ב עם בית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי. סכום הגיוס יאפשר לחברה המשך פיתוח מוצרים עתידיים והתרחבות לשווקים בינלאומיים.

 

 

 

חברת MDClone ממוקמת בבאר שבע והוקמה בידי המנכ"ל זיו אופק (מייסד חברת dbMotion שנמכרה לחברת Allscripts האמריקאית ב-2013), סמנכ"ל הטכנולוגיות לוז ארז וסמנכ"ל הכספים בועז גור-לביא. החברה שחררה את גרסת המוצר הראשונה בפברואר 2017 ועל לקוחותיה נמנים רוב ארגוני הרפואה הגדולים והמובילים בישראל. היא מעסיקה 28 עובדים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x