חדשות טכנולוגיה

חלון שבור: 40% מבעלי ווינדוס 10S ויתרו עליה לטובת ווינדוס רגילה

גרסה 10S נועדה לאפשר פעולה מהירה של מחשבים, תוך חסימת התקנת תוכנות מחוץ לחנות היישומים של מיקרוסופט; נתונים חדשים מראים שרבים מרוכשי מחשבי 10S עברו לווינדוס 10 סטנדרטית תוך 24 שעות

רפאל קאהאן 12:1505.02.18

מיקרוסופט החליטה לשנות גישה בנוגע לווינדוס 10S, הגרסה הקלה של מערכת ההפעלה שלה, שתוכננה במקור להגיע עם טאבלטים ומחשבים מבוססי מעבדי ARM.

 

 

במקור, נועדה 10S להיות התשובה של מיקרוסופט לכרום OS של גוגל, שמניעה את מחשבי הכרומבוק ושמיועדת למגזר החינוך. עתה נודע שבמקום להשיק את 10Sכמערכת נפרדת, היא תוצע כגרסת פעולה של ווינדוס 10 הסטנדרטית.

 

מחשב ווינדוס 10S מחשב ווינדוס 10S

 

 

גרסת ה-S של 10 מיועדת לפעול כמערכת הפעלה סגורה ולהתבסס על אפליקציות שיסופקו דרך החנות המקוונת של מיקרוסופט בלבד. על פי דיווח של אתר Thurrot, כ-60% מהמשתמשים שרכשו מחשבים המופעלים על גבי 10S לא ניצלו את הטבת החברה לשדרג בחינם לגרסת ווינדוס פרו "רגילה" - אחוז גבוה בהרבה משצפו במיקרוסופט.

 

מקרב אלה ששידרגו, כ-60% עשו זאת במהלך 24 השעות הראשונות מרגע ההפעלה של המערכת. מבין אלה שלא שדרגו, כ-83% נשארו עם גרסת ה-S לאחר 7 ימי עבודה. הצעד הבא של מיקרוסופט יהיה הפעלת ווינדוס 10 הסטנדרטית בחינם רק בגרסת Home; משתמשי 10S שיירצו לשדרג לווינדוס 10 פרו יידרשו לשלם כ-49דולר.  

 

 

 

נראה שהמעבר למערך הגן סגור מתבצע בעיקר כדי להקשיח את האבטחה של מערכת ההפעלה. אחת הבעיות ממנה סבלה ווינדוס מאז השקתה היא הקלות היחסית שניתן להשתיל בה נוזקות. הגבלת התקנת אפליקציות מחנות האפליקציות מאפשרת שליטה יותר ישירה על התוכנות. כיום, רוב המשתמשים גם כך רגילים להתקין אפליקציות מחנויות היצרניות כך שהמעבר של מיקרוסופט למודל זה יהיה טבעי עבור הלקוחות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x