$
הייטק והון סיכון

ויולה קרדיט וסורוס העמידו אשראי של 150 מיליון דולר ל-Behalf הישראלית

חברת הפינטק מספקת שירותי הלוואות מקוונים עבור עסקים קטנים ובינוניים בארצות הברית; לצד הגיוס, חשפה שיתוף פעולה עם בנק Finwise שיוכל להרחיב את היצע מוצריה

מאיר אורבך 15:1205.02.18

חברת הפינטק הישראלית ביהאף (Behalf), שמתמחה בשירותי הלוואות מקוונות לעסקים קטנים ובינוניים בארה"ב, השלימה גיוס חוב בהיקף של 150 מליון דולר, בהובלת קרן השקעות פרטית המנוהלת ע"י Soros Management Fund LLC וקרן ויולה קרדיט.

 

 

ל"כלכליסט" נודע שחלקו של סורוס בחוב עומד על 120 מיליון דולר ואילו ויולה קרדיט העמידה חוב של 30 מיליון דולר. ויולה וסורוס אף ישתתפו בסבב גיוס עתידי שמתכוונת החברה להשלים בתקופה הקרובה.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר בנג'י פיינברג, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, שעד היום לקחה החברה חוב של 250 מיליון דולר שמשמש להון חוזר ומימון האשראי לעסקים. למעט החוב, גייסה החברה עד היום כ-60 מיליון דולר בגיוס אקוויטי.

 

שי ובנג'י פיינברג שי ובנג'י פיינברג צילום: תמוז רחמן

 

 

עסקים קטנים ובינוניים אחראים לכ-54% מהתוצר הגולמי בארה"ב ומעסיקים כ-50% מכוח העבודה במדינה. 66% מהמועסקים החדשים בארה"ב בשנים האחרונות עובדים בחברות אלה. ואולם, הבנקים בארה"ב אינם נותנים מענה מספק לביקוש הרב והצורך של עסקים קטנים לאשראי. החברה, שנוסדה ב-2011 בידי פיינברג, אחיו שי וג'רמי אזקו, מציעה לבעלי עסקים קטנים אפשרות לקבל מימון לטווח קצר של עד 50 אלף דולר תוך יממה. בצורה זו יכולים עסקים קטנים להגדיל את היקף הפעילות שלהם, להקטין סיכונים ולאפשר ללקוחותיהם אפשרויות תשלום נוחות יותר. הפתרון של ביהאף מאפשר לצמצם פער המוערך בכ-2.6 טריליון דולר שקיים בין יכולות הקניה והרכישה של עסקים קטנים ובינוניים בארה"ב.

 

את ההחלטה למתן הלוואה מבצעת ביהאף באמצעות טכנולוגיה שמנתחת מידע שמספק מבקש ההלוואה ופרטים שזמינים אודותיו. בין היתר, תנתח ביהאף היסטוריית פשיטות רגל, הלוואות בנקאיות, אי עמידה בהתחייבויות כספיות ועוד. החברה מספקת פתרונות אשראי באמצעות רשת של אלפי ספקים, ביניהם PCM, לנובו ובסט ביי - והיא משלשת את הכנסותיה מדי שנה.

 

אורי גלאי מקרן ויולה אורי גלאי מקרן ויולה צילום: תמוז רחמן

 

 

במקביל חשפה ביהאף הסכם שיתוף פעולה עם הבנק האמריקאי Finwise, שיאפשר לה להציע סט רחב יותר של מוצרים ופתרונות פיננסיים עם בנק זה ואחרים. "זהו צעד משמעותי עבורנו. החברה מתפתחת בקצב מהיר והגיוס האחרון יאפשר לנו להרחיב את פעילות פלטפורמת המימון ולשפר את התנאים שאנו מעניקים לעסקים באופן שיהיו תחרותיים בהרבה ממה שמעניקים להם כיום השחקנים המסורתיים בשוק הבנקאות", הוסיף פיינברג.

 

 

אורי גלאי, שותף בויולה קרדיט, אמר: "אנחנו מאמינים שביהאף תשנה את נוף ההלוואות לעסקים בארה"ב והיא מביאה פיתרון חדשני לצורך הגובר מעסקים ומלקוחותיהם לפתרונות מימון מהירים, יעילים וזולים. אנו נרגשים לקחת חלק בהמשך הצמיחה של החברה יחד עם משקיעים גלובליים מובילים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x