$
חדשות טכנולוגיה

מאקרו טכנולוגי

ד"ר בזוס: ארה"ב רוצה להזמין רופא ותרופות מאמזון

רפיון הממשל האמריקאי מותיר יותר ויותר תחומי חיים פתוחים להשתלטות חברות הטכנולוגיה. התחום הבא שבשל לשיבוש טכנולוגי הוא מערכת הבריאות האמריקאית

הגר רבט 16:5302.02.18
1. יותר מחנות. האמריקאים מעבירים 44% מההוצאות שלהם על רכישות באינטרנט לידיים של אמזון, אבל חברת הענק שייסד ג'ף בזוס היא כבר מזמן הרבה יותר מרק חנות. הגורילה המקוונת מחזיקה בשירות הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, מהווה את חברת שירותי מחשוב הענן הגדולה בעולם, בעלת רשת הסופרמרקטים הול פודס ולפי הודעתה השבוע אוטוטו היא גם ספקית שירותי בריאות.

אמזון תהפוך לקופת חולים אמזון תהפוך לקופת חולים צילום: רויטרס

 

2. לטלטל את השוק. אמזון, בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס וחברת האחזקות ברקשייר האת'וויי של וורן באפט הודיעו השבוע כי ישתפו פעולה בהקמת חברה עצמאית שתעניק שירותי בריאות למאות אלפי אמריקאים. הפרטים בשלב זה חלקיים ביותר אבל מעניקים תחושה ששלוש הענקיות מתכוונות לטלטל את שוק שירותי הבריאות האמריקאי המקרטע, והספיקו כדי להפיל את מניות חברות הבריאות הקיימות. ואם הרפובליקנים יגשימו את חלומם ויחסלו את אובמה קייר, לאמזון ושותפותיה יהיה אפילו יותר לאן להתפתח.

 

3. פעילות פארמה. למעשה מדובר בצעד הגיוני וכמעט מתבקש עבור אמזון, שבשנה שעברה הגדילה את היצע ציוד הבריאות והתרופות שהיא מציעה לרכישה בפלטפורמה שלה. אמזון אף שכרה מנהל שאחראי על בניית פעילות הפארמה בחברה ורואה בו מנוע צמיחה.

 

4. מערב פרוע. גודלה ומשקלה של אמזון הופכים אותה מיד לשחקנית דומיננטית בכל שוק שהיא מכריזה על כניסה אליו. לפי מספר דיווחים, צעדיה הקודמים של החברה בתחום הבריאות הם שדחפו את רשת הפארמה האמריקאית CVS להגיש הצעת רכישה בת 69 מיליארד דולר לחברת הביטוח הרפואי Aetna. נראה שדווקא בעידן הגלובלי שוק הצרכנות בארה"ב מזכיר יותר ויותר עיירת ספר במערב הפרוע שכל השירותים בה, מהבנק למסעדה ועד למכבסה, מוחזקים בידי משפחה עשירה אחת.

אילון מאסק, ליברטריאן אילון מאסק, ליברטריאן צילום: בלומברג

 

5. למלא את הוואקום. כניסתה של אמזון לתחום הבריאות מסמנת לא רק את ניסיונה להשתלט על תחום חדש אלא גם את החרפת גלישתה של ארה"ב לעבר כלכלה ליברטריאנית ואת הסתלקותה של המדינה ממתן שירותים. יותר ויותר חברות טכנולוגיה נכנסות לתחומים שנחשבו בעבר לממשלתיים או ציבוריים, אם זה הניסיון הפומפוזי של אילון מאסק להפריט את חקר החלל או כניסתה ההססנית גוגל לתחום תשתיות התקשורת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x