$
חדשות טכנולוגיה

מנוע חיפוש הטיסות של גוגל ינבא אם הטיסה שלכם תאחר

מנוע חיפוש הטיסות Google Flights יוכל לחזות אם צפויים איחורים בטיסה הקרובה שלכם. מדובר ביישום של מנוע הבינה המלאכותית של החברה והוא מתבסס על נתונים היסטוריים של טיסות וסיבות לאיחורים

יואב סטולר 18:1901.02.18
המתנה של שעות בשדה התעופה ותסכול בגלל הטיסה שהתעכבה, זה קורה בכל יום ברחבי העולם ולצערנו גם יותר מדי בישראל. על מנת להקל על הבשורה המרה וחוסר האונים, גוגל הציגה אמש תוספות חדשות למנוע חיפוש הטיסות שלה Google Flights.

 

בפוסט שפרסמה בבלוג של החברה חשפה גוגל תכונה חדשה שתחזה האם הטיסה עומדת להתעכב ותספק את המידע עבור המשתמשים. התחזית מתבצעת באמצעות מנגנון בינה מלאכותית שניזון ממאגרי מידע של לוחות הטיסות לאורך השנים ופרמטרים נוספים, בהם מזג האוויר, חברת התעופה ושדה התעופה, שינויים בשאר העולם ועיכובים שאירעו קודם לכן. כך היא מסוגלת גוגל ליידע את הצרכנים על שיבוש בלוח ההמראות והנחיתות עוד לפני שזה אירע באמת ולפני דיווח חברת התעופה.

נביא איחורי הטיסות נביא איחורי הטיסות

 

כדי שלא ליצור תרחיש של "זאב זאב" ההתרעה בשירות ובאפליקציה תופיע רק כשהתוכנה בטוחה ב-80% לפחות שהטיסה תאחר. אלמנט סינון חשוב לאור העובדה שהסיכוי לעיכוב קיים תמיד במציאות האווירית העמוסה ועבור הציבור התרעה זו עשויה להיות מדאיגה מאוד ואף משבשת תוכניות.

 

כמו כן, בכדי שלא לשאת על עצמה אחריות משפטית לאיחור הטסים למועד הטיסה שנקבע מראש, מבקשת גוגל שבכל מקרה בהיעדר הודעה רשמית על שינוי שעת הטיסה מצד חברת התעופה עליהם להגיע בזמן הנקוב בכרטיס. מכך עולה התהייה על חיוניותו של השירות אם גם כך על הטסים להקדים לטיסה שתאחר, אבל עבור אנשים רבים ההכנה הנפשית והידיעה המוקדמת בעלי ערך עצום בפני עצמן.

 

בנוסף לשירות הזה תציע גוגל גם מידע אודות עלויות הכבודה בטיסות השונות שבהן נשיאת מזוודה או תיק יד אינה כלולה במחיר הכרטיס. בינתיים תהיה התכונה הזו מוקבלת לטיסותיהן של החברות האמריקניות דלתא, אמריקן ויונייטד שעבורן תכלול גוגל את המידע מראש במנוע החיפוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x