$
חדשות טכנולוגיה

מכה לפייפאל: איביי מחליפה אותה בשירות תשלומים הולנדי

השירות יוחלף באופן הדרגתי בשלוש השנים הקרובות; משתמשי איביי עדיין יוכלו לשלם בפייפאל - אך השירות לא יובלט או יוצג כברירת מחדל. מחליפו, Adyen, הוא שירות ידידותי שנבחר גם בידי ספוטיפיי, אובר ונטפליקס

עומר כביר 10:1001.02.18
מכה לפייפאל: איביי הודיעה אתמול שתפסיק לעבוד עם השירות (שבעבר היה בבעלותה) כשירות תשלומים עיקרי וכספק מערכות ניהול התשלומים שלה. המהלך יצא לדרך בחצי השני של 2018 ויתנהל בהדרגתיות על פני מספר שנים.

 

 

לפי הודעה לעיתונות שפרסמה החברה, בכוונתה להחליף את פייפאל בשירות ההולנדי Adyen לניהול מערך התשלומים שלה. בניגוד לפייפאל, שמנהלת את התשלומים באמצעות מערך ממותג שלה, Adyen (שבין לקוחותיה נמנית אובר, נטפליקס וספוטיפיי) תספק לאיביי שירות ניהול ועיבוד תשלומים ללא ממשק ישיר למשתמשים - שמצידם, לא יראו כפתורי תשלום באמצעות החברה, כפי שיש כיום עם פייפאל - אלא פשוט יתבקשו להזין פרטי אשראי.

 

משרדי פייפאל משרדי פייפאל

 

 

אחרי השלמת המעבר לקוחות עדיין יוכלו לשלם באמצעות פייפאל, אך אופציה זו לא תובלט או תתפקד כברירת מחדל. לטענת איביי, המהלך יוביל להוזלת עלויות לסוחרים, שישלמו פחות עמלות סליקה, ולהגדלת אופציות התשלום של הרוכשים.

 

המעבר מפייפאל יתבצע בשלבים ויתחיל בחצי השני של 2018 בקנה מידה קטן בצפון אמריקה. איביי מתכננת להרחיב את המהלך ב-2019 ומעריכה שב-2021 רוב הלקוחות כבר יבצעו רכישות באמעות מערכת התשלומים החדשה.

 

השורשים של מאסק, ת'יל והופמן

 

פייפאל מתפקדת כשירות התשלומים העיקרי של איביי מאז 2003, זמן קצר אחרי שרכשה אותי ביולי 2002 בעסקה של 1.5 מיליארד דולר. כמעט 16 שנים מאוחר יותר, לא יהיה זה מוגזם להגדיר את הרכישה כאחת העסקאות החשובות בהיסטוריה של עולם הטכנולוגיה.

 

לא בגלל מה שהיא עשתה לאיביי ולפייפאל, אלא בגלל מה שעשו מייסדי ובכירי פייפאל עם הכסף שקבלו באקזיט. עסקה זו היתה תחילת של "מאפיית פייפאל", קבוצה של יוצאי פייפאל שייסדו או סייעו בהקמת כמה מהחברות המשפיעות של העשור וחצי האחרונים. בין בכירי קבוצה זו נמנים מייסד לינקדאין ריד הופמן, מייסד טסלה וספייס X אלון מאסק, משקיע העל פיטר ת'יל, שההשקעה המוקדמת שלו בפייסבוק הזניקה קדימה את הרשת החברתית הצעירה, ומייסדי yelp, ראסל סימונס וג'רמי סטופלמן.

 

 

 

איביי ביצעה ספין אוף לפייפאל ב-2015, אך עד היום שיתוף הפעולה בין החברות לא השתנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x