$
חדשות טכנולוגיה

ביל גייטס מפרגן ל-AI: "החופשות שלנו יהיו ארוכות יותר"

לדברי מייסד מיקרוסופט, המעבר לתשתיות ייצור ופיתוח אוטונומיות יאפשר לאנשים למצוא זמן ליצירתיות, לחידושים ולצמיחה אישית. "מטרת האנושות היא לא לשבת מאחורי דלפק ולמכור דברים", אמר

שירות כלכליסט 18:4530.01.18

ההתפתחות המואצת בתחום הבינה המלאכותית הביאה ענקי הייטק כאלון מאסק להפיץ נבואות זעם ("AI מסוכנת יותר מצפון קוריאה", אמר), ומדענים כסטיבן הוקינג אף תיארו אותה כסכנה לעתיד האנושות כולה. ביל גייטס, לעומתם, רואה את הדברים אחרת. בפורום הכלכלי בדאבוס שיתף מייסד מיקרוסופט את הקהל בצדדים החיוביים של אוטומטיזציית שירותים ומערכים.  

 

 

 

"כמובן שאנחנו יכולים לצפות לכך שחופשותינו יתארכו", אמר. לדבריו, למידת מכונה תאפשר לבצע מלאכת כפיים בצורה אוטונומית, כך שלבני האדם יתפנה יותר זמן להיות יצירתיים. "מטרת האנושות היא לא רק לשבת מאחורי דלפק ולמכור דברים. יותר זמן פנוי הוא לא דבר כל כך נורא".

 

ביל גייטס ביל גייטס צילום: בלומברג

 

 

הוא הסביר שמשימות כמו מעקב, ביטחון ותמלול יוכלו להתבצע במהירות בידי תוכנות ולחסוך כסף. "AI היא פשוט תוכנה טובה יותר", אמר. "בסביבות בעלות ערך גבוה - בין אם מדובר בחדר ניתוח, בית כלא, מפעל או בית משפט - יהיה ניתן לתמלל כל מה שנאמר ולהבחין בהפרות בטיחות אפילו באתרי בניין. כך שהשימוש במשאבים יהיה הרבה יותר יעיל, הערנות לגבי מה שקורה תתרחב, וזה יהיה נורא זול כי מחשבים יכולים לראות ולשמוע כמו בני אדם".

 

 

 

ואולם, גייטס אינו מנותק מהמציאות. לדבריו, המעבר לאוטומציה נרחבת יהיה קשה ומורכב וממשלות יידרשו ליצור רשתות ביטחון שיאפשרו לעובדים לעבור הסבה מקצועית, וזה יהיה קשה עקב קצב השינוי בעשורים הקרובים, שיהיה מהיר מאי פעם. בשנה האחרונה צצו מספר הערכות בדבר המשברים שצפויים להיווצר בעשור הקרוב, עם החלפת בעלי מקצוע בתוכנות. לפי חלק מהן, רוב המקצועות שייעלמו יהיו גבריים באופיים, מה שייצור גם משבר חברתי חדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x