$
מכשירים ומדריכים

לראשונה מאז מהפכת המובייל: שוק הסלולר הסיני במגמת ירידה

לפי מחקר עדכני של קנאליס, בשנה האחרונה נבלמה צמיחת השוק הסיני, הגדול ביותר בעולם. הסיבה היא ככל הנראה רוויה; רוב הקהל רכש סמארטפונים, ולא ממהר לשדרג או להחליף אותם

רפאל קאהאן 12:5029.01.18

שוק המובייל הסיני התאפיין בקצב הצמיחה המהיר ביותר בעולם, בשל שילוב בין גידול כלכלי זריז, בניית תשתיות מתאימות וגישה לטכנולוגיה במחירים נגישים. ואולם, לפי מחקר של חברת קנאליס, המצב השתנה בשנה האחרונה: לראשונה מאז הגיעו סמארטפונים לסין, חלה ירידה של 4% במכירותיהם.

 

 

 

המספרים מראים שלאחר גידול חד שהגיע ל-150% ב-2011, השנים האחרונות התאפיינו בצמיחה מתונה של אחוזים בודדים. הירידה שנרשמה ב-2017 מסמנת מגמה שמטרידה את היצרניות והאנליסטים כאחד.

 

סמארטפון וואווי סמארטפון וואווי צילום: ניצן סדן

 

 

לפי הערכות קנאליס, הסיבה לצניחה היא רוויה של השוק. הגידול שאפיין את השנים הקודמות נבע מהמגזר הכפרי של סין, שעבר לסמארטפונים. בעוד המעבר מטלפונים פשוטים לחכמים היה מהותי ומשמעותי עבור המשתמשים, שדרוג תקופתי לדגמי סמארטפון חדשים פחות מושך את תושבי סין הכפרית. לפי הערכות, הזינוק הבא בשוק הסיני יתבצע במהלך 2019, עם פריסת רשתות דור 5 במדינה.  

 

 

 

שוק הסמארטפונים הסיני נשלט בידי וואווי, כשאחריה Oppo ו-Vivo המקומיות (ששייכות לאותה קבוצה, BBK) ואפל, שהצליחה לדחוק את שיאומי במקום החמישי. סמסונג, על אף הצלחתה הגלובלית, אינה בין חמש הגדולות במדינה, ככל הנראה בשל השפעת פרשת הנוט 7 על המיתוג שלה. ואולם, מכשירי סמסונג עדיין פופולריים במדינה ואף נחשבים לאהודים במיוחד על תעשיית הטלפונים המזויפים, שבונה חיקויי גלקסי להפצה מקומית ועולמית. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x