$
חדשות טכנולוגיה

טוויטר חושפת: כך התערבו הרוסים בבחירות לטובת טראמפ

בהצהרה לקונגרס גילתה הרשת החברתית כי בוטים הקשורים במוסקבה שיתפו חצי מיליון פעמים את הציוצים של טראמפ בתקופה שלפני בחירתו

יואב סטולר 16:4227.01.18
חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לבית הלבן: בהצהרה שהגישה לוועדת הקונגרס האמריקני חשפה טוויטר כי חשבונות אוטומטיים (בוטים) הקשורים במוסקבה שיתפו כחצי מיליון פעמים את הציוצים של המועמד הרפובליקני דאז, נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ, במהלך החודשים האחרונים של בחירות 2016.  

בכמעט 470 אלף ציוצים הידהדו הבוטים הרוסיים את דבריו של טראמפ בטוויטר, מערך שתפס יותר מ-4% מריטוויטים שזכה להם הנשיא בתחילת חודש ספטמבר. לעומת זאת, חשבון הטוויטר של הילרי קלינטון הדמוקרטית זכה באותו זמן לפחות מ-50 אלף תגובות על ידי חשבונות המקורבים לרוסיה.

קלינטון. זכתה ל-50 אלף תגובות מחשבונות המקורבים לרוסיה, לעומת חצי מיליון לטראמפ קלינטון. זכתה ל-50 אלף תגובות מחשבונות המקורבים לרוסיה, לעומת חצי מיליון לטראמפ צילום: אימג'בנק, Gettyimages

.

 

אותם גורמים רוסיים תרמו תרומה נוספת למאמץ לקביעת השיח הציבורי בחודשים הקריטיים שלפני הבחירות בכך שהעצימו את הפרסומים של ויקיליקס בטוויטר, שעסקו בחשיפות מתוך השרתים הפרוצים של המפלגה הדמוקרטית באותה תקופה. אותם חשבונות היו אחראים לכ-48% עד 73% מהשיתופים של הפרסומים של ויקיליקס. 

 

המספרים שנחשפו עתה גבוהים משמעותית מאלו שדיווחה עליהם טוויטר בפעם הקודמת. כך, בעזרת הנתונים החדשים ניתן להבין עוד חלק חשוב בשיטה בה השפיע הקרמלין על הבחירות לוושינגטון – שיטה שמיוחסת לה בעוד עשרות רבות של מערכות בחירות נוספות בעולם.

 

בין היתר פעלה השיטה בדפוסים שניסו להניע עיתונאים ואושיות בולטות להגיב ולעסוק בטענות ובפרסומים שהפיצו כך שאלו יקבלו הד ציבורי גדול וגושפנקה פנים אמריקנית. בין היתר, חלק מהבוטים הוצגו כגופי חדשות, פעילי ארגונים אקטיבסטים וכנציגי פלגים פוליטיים. "חלק מהחשבונות ניסו כנראה לארגן עצרות והפגנות, וכמה מהם עסקו בהתנהגות והתעללויות פוגעניות", דיווחה טוויטר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x