$
הייטק והון סיכון

חברת הפינטק CreditStacks גייסה 4 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה שמסייעת לעובדים שעושים רילוקיישן לארה"ב לקבל במדינה אשראי. בסבב הגיוס השתתפו הקרנות קליר פיוצ'ר, 500 סטארט-אפס ו-OTGV. בנוסף, חשפה שיתוף פעולה עם מאסטרקארד

מאיר אורבך 16:0025.01.18
קרדיט סטאקס (CreditStacks) גייסה 4 מיליון דולר בהובלת הקרנות Clear Future, 500 Startups ו-Off the Grid Ventures, וכן יזמים בולטים בתחום כגון סער ווילף - מייסד FraudSciences שנמכרה לפייפאל ואחרים. לצד הגיוס, הכריזה החברה על שיתוף פעולה עם חברת מאסטרקארד, להנפקת כרטיסי אשראי לעובדים המבצעים רילוקיישן לארצות הברית.

 

 

השירות של קרדיט סטאקס מאפשר לעובדים לקבל כרטיס אשראי מהיום הראשון בארה"ב, עם מסגרת אשראי גבוהה וללא צורך בהצגת היסטוריית אשראי באמריקה. קרדיט סטאקס אף הבטיחה גיבוי בנקאי של עד 500 מיליון דולר לטובת מסגרות האשראי שהיא מעניקה ללקוחותיה.

 

מימין: אלנור רוזנרוט, שחר נחמד מימין: אלנור רוזנרוט, שחר נחמד צילום: ברנאן גולדשטיין

 

 

השירות בא לענות על בעיה בקבלת אשראי בארה"ב מבנקים מקומיים; ההחלטה האם להעניק אשראי למבקש אינה מתבססת על רמת השכר, הון המופקד בחשבון או חוזה עבודה. מרבית הבנקים לא יספקו אשראי למבקש ללא ותק בנקאי בארצות הברית, מה שכמובן לא קיים אצל עובדים שהעתיקו את חייהם לארה"ב זה עתה. המצב יכול להקשות על התנהלות שוטפת ואף לחסום אפשרויות פיננסיות כגון הלוואה לרכב או משכנתא.

 

שיר היימונד, סגנית נשיא מאסטרקארד לשותפויות דיגיטליות, הוסיפה: "מאסטרקארד מחוייבת לסייע לצרכנים שאינם זוכים למסגרת אשראי המקלה על ההתנהלות בחיי היומיום. כדי לענות על הדרישות החדשות שעולות מצד הצרכנים בתקופתנו, על ספקי שירותים פיננסיים לשתף פעולה כדי ליצור פתרונות נגישים ולספק ערך מוסף מעבר לשירותי העברת תשלומים. השותפות שלנו עם קרדיט סטאקס היא דוגמה מצויינת לאופן שבו אנו פועלים כדי לענות על הדרישות מהשטח".

 

אלנור רוזנרוט, מנכ"ל קרדיט סטאקס: "בעזרת טכנולוגיות שפיתחנו לחיזוי ולהערכת סיכון, אנו מסוגלים לנתח ולזהות אנשי מקצוע איכותיים, שיכולים כעת לקבל את הכרטיס המגיע להם ולהתחיל את חייהם האמריקאיים באופן נוח יותר. זאת ללא צורך בהיסטוריית אשראי בארה"ב או הסתמכות על ניקוד האשראי המסורתית כפי שדורשים רוב המוסדות הפיננסיים באמריקה".

 

 

 

קרדיט סטאקס נוסדה ב-2015 על ידי היזמים הישראלים אלנור רוזנרוט (מנכ"ל), יונתן יעקבי (ראש ניהול סיכונים), שחר נחמד (סמנכ"ל טכנולוגיה) והבנקאי האמריקאי רוברט הרטהיימר (מנהל רגולציה). לחברה משרדים בתל אביב ובקליפורניה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x