$
מכשירים

חגיגה בסוני, מיקרוסופט ונינטנדו: שוק הקונסולות ממריא

אנליסטים הספידו את שוק הקונסולות לפני כמה שנים, בטענה שמשחקי מובייל ומחשבי גיימרים יכבשו את לב השחקנים. ואולם, נתוני מחקר מגלים שב-2017 נרשמה צמיחה מהירה מאי פעם במכירות נינטנדו והתחזקות של הפלייסטיישן והאקסבוקס

יואב סטולר 11:5321.01.18

שוק קונסולות המשחקים סיים את 2017 במגמת צמיחה בולטת: לפי נתוני חברת המחקר NPD, בדצמבר האחרון עלו מכירות הקונסולות ב-27% לכדי 1.27 מיליארד דולר ביחס לחודש המקביל ב-2016, ואלו היו הקטר שהוביל את העלייה הכוללת בשוק משחקי הווידאו ל-3.3 מיליארד דולר, קפיצה של 11% בהשוואה לדצמבר הקודם.

 

 

מי שקטפה את מרכז תשומת הלב היא הסוויץ' שהשיקה נינטנדו; הקונסולה החדשה, שמשלבת יכולות של קונסולה נייחת וניידת, נמכרה בכ-10 מיליון יחידות יחידות. "בבחינת עשרת החודשים הראשוניים לצאתה לשוק, הסוויץ' של נינטנדו מכרה יותר קונסולות מכל פלטפורמה אחרת בהיסטוריה", נכתב בדו"ח של NPD.

 

קונסולת הסוויץ' של נינטנדו קונסולת הסוויץ' של נינטנדו

 

 

המכירות של מובילות השוק, הפלייטיישן 4 של סוני וה-Xbox One של מיקרוסופט, ממשיכות בקצב שיא, לדברי NPD. סוני הכריזה שמכירות ה-PS4 הגיעו ל-73.6 מיליון יחידות ברחבי העולם עד סוף 2017, כש-5.9 מיליון מכשירים נמכרו בתקופת החגים האחרונה לבדה. נתונים מעודדים הושמעו גם מצידה של מיקרוסופט, שטענה שהקונסולה שלה הצליחה לעקוף את של סוני בשוק האמריקאי במהלך דצמבר - חודשים ספורים לאחר שהשיקה את הגרסה המעודכנת של האקסבוקס One. 

 

לפי NPD, הצמיחה בארה"ב מהירה ובולטת ומכירות הקונסולות לדגמיהן טובות ב-18% משל הדגמים הקודמים, ואף טובות ב-2% משל פלייסטיישן 2 ואקסבוקס הראשונה - שתי קונסולות שנחשבו לשוברות קופות במשך תקופה ארוכה, שנים לאחר השקתן.

 

 

לפני כחמש שנים הספידו אנליסטים את שוק הקונסולות, והעריכו שמשחקי מובייל בסלולרי, מחשבי גיימרים וקונסולות ניידות קטנות ייתרו את "מכונות המשחקים" הביתיות. הנתונים העדכניים מוכיחים שגיימרים רוצים חומרה ברמה גבוהה מאוד וחוויית משחק מקסימלית במחיר נגיש - משהו שבינתיים, אף קטגוריית חומרה לא עושה טוב יותר מקונסולות המשחקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x