$
חדשות טכנולוגיה

אינטל: תיקון משבר השבבים העולמי יפגע גם במעבדים חדשים

לדברי בכיר בחברה, תיקון פרצות האבטחה במעבדי החברה עלול להאט מערכות מחשוב ארגוניות ב-18% עד 25% - ביניהם המעבדים המתקדמים ביותר שלה. ענקית השבבים שחררה עדכוני תוכנה לכ-90% מהמעבדים שייצרה בחמש השנים האחרונות

רפאל קאהאן 16:1218.01.18

אינטל אישרה אמש (ד') שעדכוני התוכנה שנועדו לפתור את פרצות האבטחה שהתגלו במעבדיה עלולים להשפיע גם על הדורות האחרונים של מעבדיה, המתקדמים ביותר. לדברי מנהל חטיבת הנתונים באינטל, נאבין שנוי, מעבדי Ivy Bridge, Sandy Bridge, Skylake ו-Kaby Lake רגישים לעדכוני התוכנה.

 

 

 

בשבוע שעבר הופיעו דיווחים על כך שהעדכונים פוגעים בביצועי מערכות מבוססות Broadwell ו-Haswell הישנים יותר. שנוי אמר שהחברה שיחררה עדכונים לכ-90% מסך המעבדים שיוצרו בחמש השנים האחרונות ושלחברה נכונה עוד "הרבה עבודה". כמו כן, התחייב שהחברה תמשיך להציע עדכונים לעדכוני האבטחה הבעייתיים.

 

מעבד קופי לייק של אינטל מעבד קופי לייק של אינטל

 

 

משבר השבבים, במרכזו פרצות אבטחה שזכו לשמות ספקטר ומלטדאון, משפיע על כל מעבד, בין אם תוכנן בידי אינטל, AMD או ARM. אינטל עדכנה במהלך השבוע שעבר שלפי מבחני ביצועים תיקון הפרצות גורר פגיעה של בין 6% ל-10% בביצועי המעבדים. עתה מתברר שהמספרים יכולים להגיע גם ל-18% עד 25%, כשמדובר במערכות ארגוניות.

 

המספרים האחרונים עומדים בקנה אחד עם המספרים שדווחו מלכתחילה על ידי משתמשים ברחבי הרשת בפורומים מקצועיים ואתרים. עם זאת, מהירות מחשבים לשימוש ביתי לא תיפגע ביותר מ-2% עד 4%.

 

 

 

פרצות ספקטר ומלטדאון גרמו לירידה חדה במניות של אינטל ולסדרה של תביעות ייצוגיות שאם יתקבלו, עשויות להשפיע לרעה על שורת הרווח שלה. ואולם, מניית החברה מראה סימני יציבות וחזרה לעצמה לאחר הצניחה הראשונית לפני כשלושה שבועות. היא עומדת כעת על כ-44.39 דולר מעט יותר מערכה לפני תחילת הפרשה ולא נראה שנפגעה יותר מדי מהדיווחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x