שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

אופס: באג באפליקציה למניעת הריון גרר הריונות לא רצויים

אפליקציית Natural Cycles, שפופולריות באירופה וזמינה גם בישראל, העבירה נתונים שגויים למשתמשות - מה שהכניס עשרות נשים להריון בלתי מתוכנן; לטענת החברה, מדובר בשיעור טעות סביר

רפאל קאהאן 21:5116.01.18

תקלה מופלאה בשבדיה: 37 נשים נכנסו להריון על אף שנשענו על אפליקציה שמסייעת בניטור המחזור - בשל נתונים שגויים שהציגה להן. האפליקציה, Natural Cycles, עוקבת אחר נתונים כחום הגוף, משך המחזור ופרטים נוספים כדי לזהות נקודות שיא ושפל בפוריות המשתמשת.

 

 

מטרת היישום כפולה: לסייע גם לנשים שמעוניינות להיכנס להריון וגם נשים ששואפת להימנע ממנו, בהסתמך על עקרון הימים הבטוחים. מדובר בהימור מצד האחרונות, שכן מחזור שאינו סדיר עדיין חושף את המשתמשת להתעברות בימים האמורים.

 

אפליקציית Natural Cycles אפליקציית Natural Cycles

 

 

לפי דיווח של אתר SVT השבדי, הוגשו תלונות בנושא לרשות התרופות ומוצרי הבריאות במדינה, הרגולטור שאמון על אישור וניטור פעולת שירותי בריאות. בית החולים Södersjukhuset הוא שזיהה את התופעה, כשבחן מקרי הריון של 660 משתמשות שהגיעו אליו.

 

בתגובה לדיווחים, מסרה הנהלת Natural Cycles שאף שיטת מניעת הריון אינה אמינה ב-100%. בנוסף, טענה ש-37 נשים שנכנסות להריון מתוך 660 משתמשות מהוות אחוז כשל שדומה לשל אמצעי מניעה כגלולות למניעת הריון. ההנהלה טענה שאחוזי מניעת ההריון בקרב משתמשות האפלקציה עומד על 93%, אך הסתייגה באמרה שלא מומלץ למשתמשות מתחת לגיל 20 להיעזר ב-Natural Cycles.

 

הסיפור השבדי יכול להיות רק סנונית ראשונה; ל-Natural Cycles יש כ-700 אלף משתמשות ברחבי אירופה, והיא זמינה גם בישראל.

   

 

 

המלצת "כלכליסט" היא להימנע משימוש ביישומי מובייל כיועצי בריאות; בכוחם לספק אינדיקציות או להבהיר מידע, אך לא להחליף שיקול דעת של רופא, טיפול תרופתי והשגחה מקצועית. גם הרפואה המודרנית אינה חפה מטעויות, אך עדיפה כיום על כל תוכנה - שחשופה מטבעה לבאגים בלתי צפויים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x