$
חדשות טכנולוגיה

אפל מזנקת בסין; האייפון כמעט כבש את טבלת המכירות

מכשיר האייפון 7 פלוס הגיע ב-2017 למקום השני ברשימת הסמארטפונים הנמכרים ביותר, כשלפניו רק ה-R9s של Oppo; אפל היתה החברה הזרה היחידה שהצליחה להכניס מכשירים לרשימת עשרת להיטי המובייל בשוק הסיני

עומר כביר 10:5716.01.18
אפל מתאוששת בסין: האייפון 7 פלוס היה דגם הסמארטפון השני הנמכר ביותר במדינה במהלך 2017; כך לפי נתונים של חברת Counterpoint Research שפרסמה CNBC. ביחד עם הכניסה של האייפון 7 למקום החמישי, היתה אפל החברה הזרה היחידה שמכשיריה הופיעו ברשימת 10 המכשירים הנמכרים ביותר במדינה.

 

 

במשך כשנה וחצי סבלה אפל ממשבר בפעילותה בסין, שהתאפיין בירידה מתמשכת בהכנסותיה שם. ברבעון הקלנדרי השלישי של 2017 התהפך הגלגל והחברה חזרה למסלול צמיחה, עם גידול של 20% בהכנסותיה מהמדינה. הנתונים של חברת המחקר מהווים אינדיקציה חיובית נוספת להתחזקות אפל בסין.

 

אייפון 7 ואייפון 7 פלוס אייפון 7 ואייפון 7 פלוס צילום: אפל

 

 

לפי הנתונים, האייפון 7 פלוס תפס 2.8% מכלל מכירות הסמארטפונים במדינה, הפרש קטן מהמכשיר שיושב במקום הראשון, Oppo R9s שאחראי ל-3% מכלל המכירות. לאייפון 7 היה נתח שוק של 2.4%.

 

לדברי אנליסט קאונטרפוינט ג'יימס יאן, האייפונים רשמו מכירות נאות בחציון הראשון של השנה, שאף התחזקו בחציון השני הודות לירידה במחירם (מחירו של אייפון 7 פלוס עם 128 גיגה-בייט נחתך, למשל, ב-16%). "אייפון 7 פלוס רשם מכירות טובות יותר מאייפון 7, והדגים שנכון להיום המחיר הוא לא הדאגה היחידה של לקוחות בסין", אמר יאן ל-CNBC. "ייתכן שמשתמשי אפל מעדיפים מפרט טוב יותר על פני מחיר נמוך".

 

ארוכה הדרך למעלה

 

חרף ההצלחה הממוקדת של אייפון 7 ו-7 פלוס, חלקה של אפל בשוק הסיני קטן ביחס למתחרות המקומיות. לפי נתונים שפרסמה IDC בנובמבר וואווי, היצרנית הגדולה בסין והשלישית בגודלה בעולם, מחזיקה ב-22.3% מהשוק, Oppo ב-21.6%, Vivo ב-18.9% ושיאומי (שנודע השבוע שמתכננת הנפקת ענק לפי שווי של 100 מיליארד דולר) ב-15.7%. אפל מסתפקת במקום החמישי עם נתח שוק של 8.8% בלבד.

 

 

 

עם זאת, בחברה בונים על כך שדגמי האייפון החדשים, ובראשם אייפון X, ימריצו את פעילותה בסין ובשאר העולם, ויעלו אותה במעלה טבלת המכירות. האם זה באמת קורה? מידע מוצק ראשון יתקבל ב-1 בפברואר, עם פרסום הדו"ח של אפל לרבעון הקלנדרי האחרון של 2017 – מסורתית הרבעון החזק של החברה וזה שבו החלה מכירות אייפון X.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x