שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

CES 2018

רמקול חכם עם מסך: מהפכה, או סתם טאבלט נייח?

בעקבות הצלחת האקו Show של אמזון, מסתערת גם גוגל על הקטגוריה, עם צגים חכמים שנשענים על כלי ההפעלה הקולית שלה. ואולם, עדיין לא ברור איזה יתרון יש למכשירים כאלה על טאבלטים רגילים

עומר כביר, לאס וגאס 11:0015.01.18

התשובה של גוגל לאקו Show, הרמקול החכם בעל המסך של אמזון, משך תשומת לב רבה בתערוכת CES. שיתוף הפעולה של גוגל עם יצרניות החומרה הביא להצגת ארבעה דגמים של רמקולים חכמים בעלי מסך - צגים חכמים (Smart Display) כפי שגוגל מכנה אותם - מתוצרת LG, לנובו ו-JBL.

 

 

קטגוריית הרמקולים החכמים שאמזון המציאה ב-2015 הפכה להצלחה גדולה בקרב הקהל האמריקאי; כעת נראה שענקיות הטכנולוגיה נחושות להביא אותה לשלב הבא. אך יש עם כך בעיה אחת: לא בטוח שהמסך מוסיף משהו לרמקול החכם. אם כבר, נראה שהוא מחסיר ממנו.

 

 

 

 

הצגים החכמים לא היו זמינים להתנסות ב-CES, אלא הוצגו להתרשמות תוך שהם מקרינים סרטון שהדגים את השימושיות שלהם. אי אפשר היה להתרשם ממש מיכולותיהם, אך גם ההדגמות שהוצגו בסרטון לא ממש עוררו התלהבות. גוגל הדגימה ארבעה שימושים מרכזיים: יומן פגישות, חיפוש והצגת מתכונים, הצגת הוראות הגעה וקיום שיחות וידאו.

 

המוצר של JBL המוצר של JBL

 

 

למעשה, מדובר בשימושים שלא שונים במיוחד ממה שאפשר לבצע בטאבלט או בסמארטפון, וזה בדיוק מה שהמכשירים הללו מהווים: טאבלטים גדולים שמרותקים למקום. וזו חלק מהבעיה, שהרי מתכונים מכינים במטבח, שיחות וידאו עושים לרוב בסלון, יומן פגישות סוקרים בחדר השינה או העבודה והוראות הגעה בודקים לא אחת ביציאה מהבית. למטרות אלו נוח בהרבה להשתמש בטאבלט נייד ורגיל, לא במכשיר שמקובע למקומו.

 

 

 

הרמקולים החכמים הצליחו לא מעט משום שהפעלה קולית היא פעולה שאינה תלוית מיקום. מיקרופונים טובים מאפשרים להפעיל את הרמקול וליהנות מהפונקציונליות שלו כמעט מכל מקום בבית, בלי שום צורך בקשר עין. צג חכם, לעומת זאת, מחייב קרבה כדי ליהנות מיתרונות המסך. מסיבות אלו כרגע קשה לראות את הצגים החכמים הופכים ליותר ממוצר נישתי. מצד שני, זה גם מה שאמרו על האקו של אמזון כשיצא לשוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x