$
חדשות טכנולוגיה

דרופבוקס נערכת להנפקה במחצית הראשונה של השנה

ענקית אחסון הקבצים בענן, לה כחצי מיליארד משתמשים ושוויה הוערך ב-10 מיליארד דולר, תבצע את המהלך בסיוע גולדמן זאקס וג'יי פי מורגן צ'ייס; עדיין לא ידוע באיזו בורסה תונפק

יואב סטולר 20:1211.01.18

חברת האחסון בענן דרופבוקס הגישה מסמכים להנפקה בבורסה האמריקאית במחצית הראשונה של השנה, כך מסרו גורמים המקורבים לעניין לבלומברג.

 

 

גולדמן זאקס וג'יי פי מורגן צ'ייס הן שנבחרו על ידה להוביל המהלך, כשטרם נודע אם תתבצע ההנפקה בנאסד"ק או בוול סטריט. לדברי המקורות, דרופבוקס בוחנת בימים אלה התקשרויות עם גופים בנקאיים נוספים. 

 

דרו יוסטון, מנכ"ל החברה דרו יוסטון, מנכ"ל החברה צילום: בלומברג

 

 

בדרופבוקס ובחברות הקשורות בהנפקה הראשונית סרבו להגיב לפרסום. החברה הוערכה ב-10 מיליארד דולר בסבב גיוס שביצעה לפני כארבע שנים, ולא ידוע לפי איזה שווי תונפק ובאיזה מחיר מניה; מאז אותה הערכה, צמחה החברה משמעותית והשיקה שירותים לארגונים, יכולות חדשות ועוד. בנוסף, מספר המשתמשים שלה נמצא בצמיחה; במאי 2014 הוערך מספרם ב-300 מיליון בידי חברת המחקר statista, כששנתיים לאחר מכן כבר הגיע הנתון לחצי מיליארד.

 

 

 

גם בשוק המניות וגם בתחום הטכנולוגיה יש מי שחוששים מצעד כזה שתוביל דרופבוקס, על רקע ההנפקה של סנאפ - צעד שלווה בתרועות, ומאז ניכר במיוחד בקולותיו הצורמים עם ירידה של 15% בערך המניה מאז שהונפקה. עם זאת, בניגוד לסנאפ, לדרופבוקס מודל כלכלי קשיח ומכירות של מיליארד דולר בשנה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x