$
אפליקציות

משתמשים בסלאק? כך תדעו אם הבוס קורא את הצ'ט האישי שלכם

אחת התכונות בשירות הפרימיום של פלטפורמת המסרים העסקיים נותנת לקרוא הודעות ששלחו עובדים ביניהם, במסגרת פרטית. איך תדעו האם בארגון שלכם מתבצע ניטור צ'טים בידי ההנהלה?

רפאל קאהאן 19:4811.01.18

פלטפורמת המסרים הארגונית סלאק (Slack) כוללת רכיב שמאיים על פרטיות המשתמשים: מנהלים יכולים לקרוא בה הודעות ששלחו עובדים זה אל זה, גם כשמדובר בתכתובות שהוגדרו כפרטיות.

 

 

סלאק לא מפרסמת בקול את התכונה הזו, מסיבות ברורות; תכונת ניטור התכתבויות עובדים אולי מייצרת ערך עבור מנהלים, אך גם פוגעת בפרטיות העובדים - מה שעלול ליצור מתח בעבודה.

 

סלאק סלאק

 

 

איך אפשר לדעת האם החברה שלכם מאפשרת ניטור הודעות בידי מנהלים? פשוט נכנסים להגדרות החשבון וצופים ברשימה המלאה של בעלי הרשאות הצפייה בהודעות. משתמשים שהוגדרו כמנהלי סביבות עבודה (Workspace Owner) יכולים לייצא בקבצים את ההודעות הפרטיות, דרך תכונה שנקראת Compliance Exports; אם היא מופעלת - כנראה שיש מי שקורא את ההודעות שלכם. התכונה הזו מופעלת רק עבור ארגונים שמנויים על תוכנית הפרימיום בסלאק.

 

סלאק טענה שלעובדיה אין גישה לתוכן של החברות שמתקשרות בעזרתה, אך סמנכ"ל אבטחת המידע של החברה סייג והסביר לאתר Gizmodo שישנם מקרים בהם נדרשת גישה למערכות שמאחסנות את המידע, גישה שמתבצעת רק במקרים בהם יש סיבה "מוצדקת ומוכחת".

 

לדברי בכירי סלאק, הסיכוי שעובד של החברה יאפשר לעצמו גישה למידע של לקוחות הוא קטן מאוד. "יש לנו מערכות ושיטות שמונעות שימוש לרעה בידי עובדים של מידע שאינם אמורים להיות חשופים אליו", הוסיפו בסלאק. עבור משתמשי סלאק, נמליץ להימנע משיחות אישיות - ולהעביר אותן אל יישומים אחרים כגון Confide, סיגנל או טלגרם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x