$
אינטרנט

שוק הפרסום המקוון: גוגל נחלשת, אמזון צומחת

ענקית האינטרנט עדיין שולטת ביד רמה בשוק הפרסום ברשת, אך התחזקותן של מתחרות כאמזון שוחקת את כוחה. זאת, בשל התמקדות אמזון בפרסום בפלטפורמה אליה נכנסים כדי לעשות קניות, בעוד גוגל מתמקדת באפליקציות ותוצאות חיפוש

קרן-אור גרינברג 19:0511.01.18

הנתח של גוגל בעוגת הפרסום המקוון מצטמצם, וצפוי להמשיך ולרדת - כך עולה מדו"ח חדש של חברת פורסטר. ענקית האינטרנט, ששולטת בפרסום בתחום החיפוש והשירותים המקוונים, מנהלת תחרות קשה עם פייסבוק, אפל ואמזון - שצפויה להעצים משמעותית את פעילותה בתחום השנה.

 

 

"אנו רואים כי נתח השוק של גוגל נשחק לא בגלל תופעת קניבליזם, אבל בגלל שיש מקורות אחרים של חיפוש שמגדילים את גודל השוק הכולל. גוגל לא תתפוס את כל זה", אמר ברנדון וורלבו, אנליסט פורסטר.

 

 

פרסום בתוצאות החיפוש? עדיף לפרסם בחנויות פרסום בתוצאות החיפוש? עדיף לפרסם בחנויות צילום: רויטרס

 

 

ניצני היחלשות גוגל זוהו עוד בתחילת השנה שעברה, בין היתר בשל צמיחת הפרסום בפלטפורמות הסחר המקוון; בעוד כמעט כל הגולשים מבצעים חיפושים בגוגל, יחס ההמרה שם נמוך למדי, שכן לא כל מי שמחפש דבר-מה מעוניין גם לקנות מוצר או שירות. לעומת זאת, הפרסום בפלטפורמות מסחר כאמזון הוא אופרה אחרת, שכן גולש שנכנס אליהן עושה זאת מלכתחילה במטרה לעשות קניות. לפי פורסטר, סביר פי 2.5 שצרכנים ילמדו על מוצר חדש מפרסום באמזון מאשר בכל פלטפורמה מקוונת אחרת.  

  

 

 

נתח השוק של גוגל בשוק החיפוש ירד בהתמדה מדי שנה מ -88% ב -2011 ל -78% ב -2016. אמזון מתבססת כאלטרנטיבה לחיפוש מוצרים גם בזכות החיפוש הקולי שהיא מציעה דרך אלקסה, פלטפורמת ההפעלה הקולית שלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x