$
הייטק והון סיכון

גז מדמיע, מכות ואמבולנסים: המשבר ב-ECI מגיע לאלימות

לטענת ההסתדרות, בריונים ששכרה ההנהלה תקפו בגז מדמיע את עובדיה שמפגינים מול המשרד בפתח תקווה; הנהלת ECI, מצידה, טענה שההסתדרות היא שיזמה את האלימות. בתוך כך, נמשך המו"מ בין הנצים על רקע התוכנית לפטר עשרות עובדים

מאיר אורבך 10:5911.01.18

השביתה ב-ECI נכנסת ליומה השלישי, ומגיעה לאלימות: הבוקר (ה') טענה ההסתדרות שמספר מעובדי החברה הותקפו בידי מאבטחים ששכרה ההנהלה בכניסה למשרדי החברה בפתח תקווה, ואף ריססו את המוחים בגז מדמיע. לעומתם, טענה ההנהלה שנציגי ההסתדרות הם שנקטו באלימות והשתמשו בגז מדמיע על עובדים שרצו לשבור את השביתה ולהיכנס למשרד.

 

 

גיורא ביתן, משנה למנכ"ל ECI וסמנכ"ל הכספים של החברה, אמר ל"כלכליסט": "לאף מאבטח אין גז מדמיע; להסתדרות יש מחלקה שלמה של מארגני הפגנות פרובוקטורים. הם באים כל בוקר והם דוחפים לאלימות מול הכניסות, שם עומדים שובתים שחוסמים לעובדים שרוצים לעבוד. יש כאן הרבה שהגיעו לעבודה ואנחנו מאפשרים לכולם לעבוד מהבית".

 

הגשת עזרה ראשונה לנפגעי האלימות מול משרדי ECI הגשת עזרה ראשונה לנפגעי האלימות מול משרדי ECI צילום: דוברות ההסתדרות

 

 

"עובדים שלי הגיעו נסערים שרוססו בגז מדמיע על ידי אנשי הסתדרות שרצו למנוע מהם להיכנס לעבודה", הדגיש. "שוחחתי שיחה ידידותית עם אנשי הוועד שלנו אבל אנשי ההסתדרות עשו פרובוקציה ומנעו ממני להיכנס. זו מלחמה של ההסתדרות ולא של החברה".

 

מ-ECI נמסר: "תקרית אלימה בחסות ההסתדרות התרחשה הבוקר בפתח משרדי חברת ECI כאשר פעילי ההסתדרות התיזו גז מדמיע על עובדים שניסו להיכנס לבניין בתחילת יום העבודה ועל המאבטח שהוצב בכניסה. העובדים קיבלו טיפול במקום. הנהלת ECI תגיש תלונה רשמית למשטרה. פעולות אלימות מסוג זה אינן מקובלות ואינן מכבדות איש בחברה שלנו. אנו מכבדים את זכות העובדים לשבות כזכות דמוקרטית לכל אדם, אך מפצירים בכם לכבד ולנקוט בדרך שאינה אלימה".

 

דובר ההסתדרות יניב לוי הגיב לטענות ההנהלה בדבר אלימות: "הנהלת ECI איבדה כל קשר למציאות וחמלה לכבוד האדם, ושכרה חברת אבטחה בריונית שלא בוחלת בשום אמצעי לפגוע בעובדי החברה. אף נציג הסתדרות ואף עובד לא מסתובב עם גז מדמיע - ולא יסתובב גם בעתיד. אני קורא להנהלת החברה להתעשת, להשהות את הצעדים האלימים ולכבד את עובדיה".

  

 

 

השביתה החלה על רקע כשלון המו"מ בין ECI והעובדים שלה, לאור תוכנית ההנהלה לפטר 63 איש באופן מיידי ו-17 נוספים בהמשך השנה. השבוע החלה שביתת עובדים - מהלך נדיר בהייטק הישראלי - ונעצרו עבודות הפיתוח והתמיכה של ECI ללקוחותיה. הצדדים ניהלו מו"מ קדחתני אתמול עד השעות הקטנות של הלילה, אך לא הצליחו להגיע להבנות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x