$
מכשירים ומדריכים

חדש מ-Razer: תחנת עגינה שהופכת את הסלולרי ללפטופ

החברה חשפה את פרויקט לינדה, תחנת עגינה בדמות מחשב נייד בו הסמארטפון שלה מתפקד כמעבד, רמקול ומשטח עכבר; בנוסף, הציגה עכבר גיימרים שנטען אלחוטית ממשטח ייעודי

יואב סטולר 17:2810.01.18

חברת מוצרי הגיימינג Razer מנצלת כהרגלה את כנס הטכנולוגיה הגדול CES לחשיפת חידושים כמו שרק היא כנראה יודעת. יצרנית החומרה, שנחשבת ל"ילד הרע" בקטגוריית המקצוענים של משחקי הווידאו, חשפה את "פרויקט לינדה" - אב טיפוס שמשלב את הסמארטפון והמחשב הנייד.

 

 

מדובר בתחנת עגינה בצורת לפטופ עבור הרייזר פון, הסמארטפון שחשפה בקיץ שעבר. ואולם, בעוד מוצרים דומים הצריכו התקנה של הטלפון מאחורי המסך (כמו באטריקס של מוטורולה), בתוכו (אסוס טרנספורמר) או בהתקן עגינה חיצוני (סמסונג), במכשיר של רייזר הסלולרי מתפקד כמשטח עכבר - פיתרון אלגנטי בהרבה, שגם מפנה יותר מקום לסוללת תחנת העגינה - ולכונן קשיח של 200 גיגה-בייט.  

 

הסמארטפון כמשטח עכבר. לינדה מבית רייזר הסמארטפון כמשטח עכבר. לינדה מבית רייזר

 

 

במקום שבו ממוקם עכבר המגע של המחשב הנייד ניצב שקע ייעודי עבור הטלפון החכם שהשיקה רייזר לקראת סוף 2017. יחד עם חיבור הטענה שהותקן לו, מהווה הטלפון את ה"מוח" של אריזת המחשב הכוללת מסך ומקלדת בסגנון הצבעוני המזוהה עם החברה. ריזר מתכוונת בעתיד גם לאפשר שימוש בשני המסכים במקביל - של הסלולרי ושל המחשב שהוא מפעיל. גם את האודיו מספק הרייזר פון, שצויד ברמקולים חזקים במיוחד.

 

לתחנת העגינה מקלדת שהותאמה לעבוד עם אנדרואיד, לרבות כפתור ייעודי לגוגל אסיסטנט. על אף שמדובר בטלפון מתקדם מאוד שנועד עבור צרכנים כבדים, עצם השימוש באנדרואיד עבור מארז שנועד לשמש כמחשב לכל דבר הוא עדיין מגבלה. אפליקציות רבות מחייבות שימוש מבוסס מסך מגע ומתקשות להתמודד עם מקלדת או עכבר.

 

 

 

צעצוע חמוד נוסף שהציגה רייזר בתערוכה הוא עכבר בלוטות' שנטען באופן אלחוטי ממשטח העבודה עליו הוא מונח. בדומה לעכברים המגוונים שפיתחה החברה עבור עולם הגיימינג, מדובר בעכבר שסבא שלי היה אומר שנראה כ"רובוטריק קטן" שמגיע יחד עם משטח ייעודי שהפעם לא רק מלווה בלדים צבעוניים, אלא גם מטעין את העכבר ללא כל צורך בכבל או החלפה של סוללות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x