$
חדשות טכנולוגיה

משבר השבבים העולמי עוזר למיקרוסופט לקדם את ווינדוס 10

טרי מאיירסון, בכיר בחברה, טען שביצועי מחשבים שמריצים את ווינדוס 7 או 8 ייפגעו משמעותית כתוצאה מתיקון ליקויי האבטחה בשבבים שלהם. בנוסף, קרא למפעילי תשתיות שרתים לחשוב פעמיים לפני שיתקנו את התקלה

רפאל קאהאן 15:1110.01.18

מיקרוסופט מזהירה מפני תיקון ליקוי האבטחה החמור שהתגלה בשבוע שעבר, תיקון שעלול להוביל לפגיעה בביצועי המחשבים. בפוסט שפרסם אמש (ג') טרי מאיירסון, סגן נשיא חטיבת ווינדוס של ענקית התוכנה, נטען שעדכוני האבטחה שאינטל מייעדת למחשבי ווינדוס יפגעו בביצועים - אך לא כשמדובר במחשבי ווינדוס 10 חדשים.

 

 

הפוסט פורסם על רקע חשיפת שני ליקויי אבטחה חמורים המשפיעים על כל המעבדים בעולם, חשיפה שגרמה לירידה במניית אינטל ולהטחת האשמות בה מצד גורמים בתעשייה, ביניהם ממציא לינוקס. הביקורת נבעה מכך שתיקון ליקויי האבטחה צפוי לפגוע במהירות הפעולה של מחשבים ביתיים וארגוניים.   

 

ווינדוס 10 ווינדוס 10

 

 

בחינה ראשונית של העדכונים האמורים גילתה האטה בביצועים, בעיקר בקרב משתמשים עסקיים שמפעילים את ווינדוס לשרתים. לא מדובר בהפתעה גמורה; אינטל בעצמה אמרה שצפויה פגיעה בביצועים, אך שהמשתמש הממוצע לא ירגיש בהבדל. כאן סותרת מיקרוסופט את הערכת אינטל: מאיירסון טען שביצועי מחשבים בעלי מעבדים מלפני 2015, שמתבססים על ווינדוס 7 או 8, ייפגעו בצורה מורגשת. מיקרוסופט לא פרסמה נתונים ממבחני ביצועים שמגבים את הטענות הללו.

 

מאיירסון טען שמחשבי ווינדוס 10 בעלי מעבדים חדשים יותר (סדרת Haswell ואילך) לא ייפגעו, או שייפגעו בצורה שלא תשפיע על חוויית המשתמש. ואולם, משתמשים עסקיים שמריצים שרתי ווינדוס Server יצטרכו לקחת בחשבון פגיעה ביכולות התשתית שלהם אם יתקינו את עדכוני האבטחה הנדרשים. לפי מאיירסון, הפגיעה בביצועים תתבצע כשמדובר בשרת המריץ קוד שהגיע ממקור חיצוני, למשל לקוח של חברה המפעילה שירות מקוון.

 

 

 

מיקרוסופט מעמידה עדכונים עבור כ-41 מתוך 45 גרסאות ווינדוס הנתמכות כיום בידיה. ההמלצה הרוחבית של מומחי אבטחת מידע היא לדאוג לעדכון של כל מערכת שנמצאת בשימוש ברגע שניתן, כדי לשמור ככל האפשר על סביבת מחשוב מאובטחת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x