שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

שת"פ בין סיסקו לאסותא: מערכות וידיאו יאפשרו התייעצויות רופאים מכל מקום

שת"פ חדש בין בית חולים אסותא לחברת סיסקו יאפשר למטופלים אונקולוגיים בפריפריה לקבל ייעוץ רפואי מבכירי האונקולוגים בארץ באמצעות מערכות וידיאו משוכללות שהתקינה סיסקו בבתי החולים של אסותא

שירות כלכליסט 21:3809.01.18

שת"פ חדש בין בית חולים אסותא לחברת סיסקו יאפשר למטופלים אונקולוגיים בפריפריה לקבל ייעוץ רפואי מבכירי האונקולוגים בארץ בעזרת מערכות וידאו של סיסקו.

 

שיתוף הפעולה החדש יאפשר להנגיש את הידע הנרחב של רופאים בכירים העובדים במרכז הארץ - גם לפריפריה. באסותא מאמינים כי התשתיות החדשות יאפשרו לצמצם את הפערים בין הרפואה בפריפריה לבין הרפואה במרכז הארץ, כיוון שהם יאפשרו בין היתר לחולי סרטן לקבל ייעוץ רפואי מבכירי האונקולוגיים בארץ. 

 

מקרים אונקולוגיים מורכבים עולים לדיון מולטי-דיסיפלינארי במסגרת ה-Tumor Board בו נפגשים מספר רופאים אונקולוגיים בכירים בעלי התמחויות שונות, על מנת להיוועץ יחד ולהחליט על הטיפול המתאים ביותר. במהלך הדיון עוברים הרופאים על התיק הרפואי של המטופל ועל כל הבדיקות שבוצעו, לרבות בדיקות דימות. מערכות הוידאו המתקדמות של חברת סיסקו, מאפשרות לקיים את ההיוועצות בין הרופאים, גם כאשר כל אחד מהצוות ממוקם באזור אחר בארץ, לרבות האפשרות להתחבר לוועידה באמצעות התקנים ניידים. הוועידה כוללת שימוש במנגוני אבטחה חדשניים, המאפשרים להצפין את המידע ולשמור על חיסיון המטופל.

 

מימין פרופ ארי שמיס מנכ"ל אסותא, אורן שגיא מנכ"ל סיסקו ישראל ופרופ שוקי שמר יו"ר אסותא מימין פרופ ארי שמיס מנכ"ל אסותא, אורן שגיא מנכ"ל סיסקו ישראל ופרופ שוקי שמר יו"ר אסותא צילום: יח"צ

 

בנוסף, המערכת מאפשרת לרופאים בכירים במרכז הארץ להעניק ייעוץ למטופלים בפריפריה. במהלך הייעוץ, הרופאים חשופים לתיק הרפואי המלא של המטופל ברזולוציה אופטימלית שלא מורידה מאיכות הצילומים.

במהלך השנה האחרונה, פיתחו צוותי חשיבה משותפים של שתי החברות, שכללו מהנדסים ורופאים בכירים, תשתיות ואמצעים טכנולוגיים שהותאמו לעולם הרפואה. הצלחתה של היוזמה של אסותא וסיסקו ישראל, וההכרה בפוטנציאל העצום הטמון בה, הובילה לכך שנציגים של חברת סיסקו העולמית הגיעו בחודשים האחרונים לישראל על מנת ללמוד את תהליך העבודה ולשכפל אותו לבתי חולים נוספים ברחבי העולם.

 

 

לדבריו של מנכ"ל אסותא מרכזים רפואים פרופ' ארי שמיס, "חדשנות ובריאות דיגיטלית נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו ובכוונתנו ליזום מהלכים חדשניים משמעותיים נוספים בתחום זה. הדיגיטציה של בתי החולים של אסותא היא חיונית עקב הפריסה הארצית של בית החולים, שמחייבת אותנו למצוא פתרונות דיגיטליים מתקדמים שיאפשרו לנו לתת מענה מקיף".

 

מנכ"ל סיסקו ישראל אורן שגיא הוסיף כי "אנו גאים ומודים לאסותא, שבחרו בסיסקו כשותף ומלווה בתהליך להפיכתם לבית החולים הדיגיטלי הראשון בעולם. התשתית הטכנולוגית והאמצעיים הדיגיטליים שאנו מספקים, לצד ההון האנושי והניסיון הרפואי של אסותא, ישנו וישפרו את השירות הרפואי שניתן לקהילה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x