$
מכשירים ומדריכים

CES 2018

פייסבוק ושיאומי משתפות פעולה בזירת ה-VR

שתי החברות חשפו מערכות VR שמסוגלות לתפקד גם ללא מחשב צמוד, ומתומחרות בצורה אגרסיבית. המערכת של שיאומי תיוחד לשוק הסיני, בו מתקשה פייסבוק לפעול

יואב סטולר 15:3309.01.18

סמנכ"ל מחלקת המציאות המדומה של פייסבוק, הוגו ברה, הפתיע כשבמהלך מסיבת העיתונאים של קוואלקום ב-CES הודיע על שיתוף פעולה חדש של החברה עם ענקית השבבים ועם שיאומי.

 

 

ברה, שהוביל בעבר את הפעילות הבינלאומית של הענקית הסינית, הציג שני מכשירי VR שפותחו במסגרת ההסכם: Mi VR Standalone של שיאומי ואוקולוס Go, משקפי ה-VR שחשפה פייסבוק אשתקד.

 

משקפי פייסבוק ושיאומי משקפי פייסבוק ושיאומי

 

"שיאומי היא שותף החומרה שלנו להשקת ה-Oculus Go גלובלית", הצהיר ברה. "אוקולוס ושיאומי מכריזים יחד על מוצר VR חדש, שמיועד במיוחד לשוק הסיני".

 

 

שני המוצרים, Mi VR ואוקולוס Go, פועלים עצמאית ללא חיבור למחשב ונשענים על אותה החומרה - מעבד סנאפדרגון 821 של קוואלקום ומסכי LCD זהים, אך הממשק שלהם צפוי להיות שונה. אוקולוס Go הם משקפיים בסיסיים למדי, בדומה למוצרים כ-Gear VR של סמסונג. המכשיר צפוי לעלות 200 דולר. ה-Mi VR Standalone מיועדים בראש ובראשנה לשוק הסיני, בו יש לשיאומי יש מותג מסחרי חזק ויתרון ביתיות, בעוד פייסבוק מתקשה לפעול בצורה חלקה אל מול הרגולציה הממשלתית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x