$
מכשירים ומדריכים

CES 2018

סמסונג הופכת את ביקסבי לפלטלפורמת AI ביתית

ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית מעשירה משמעותית את יכולות כלי ההפעלה הקולית שלה, שעתיד לעמוד במרכז אקוסיסטם שלמה של מוצרי אינטרנט הדברים. באירוע שערכה לקראת תערוכת CES, חשפה טלוויזיות שלומדות העדפות צפייה, מקרר שיודע מי מבני הבית מדבר איתו וכלים לרכב אוטונומי

עומר כביר, לאס וגאס 12:5909.01.18
סמסונג הופכת את הסייענית החכמה ביקסבי לפלטפורמת בינה מלאכותית למכשירי אינטרנט הדברים (IoT), ומבטיחה: עד 2020 כל המכשירים המחוברים של סמסונג יהיו תבוניים.

 

 

"טלוויזיות, מקררים ומכשירים אחרים יבינו אותך ויצרו חוויה שמתאימה לך אישית", אמר נשיא סמסונג העולמית, היונסוק קים, במסיבת עיתונאים שערכה החברה לקראת פתיחת תערוכת CES שנערכת השבוע בלאס וגאס. במקביל חשפה סמסונג פלטפורמה חדשה לפיתוח מערכות למכוניות אוטונומיות.

 

ביקסבי כבסיס לאינטרנט הדברים ביקסבי כבסיס לאינטרנט הדברים צילום מסך: Youtube

 

 

סמסונג חשפה את ביקסבי בשנה שעברה כעוזר חכם למכשירי המובייל של החברה. חרף קשיים ראשוניים, ביקסבי לא היתה פעילת כשהלקוחות הראשונים קיבלו את מכשירי הגלקסי S8 שלהם, החליטה סמסונג להרחיב את פעילותה ולהפוך אותה לליבה של אסטרטגיית הבינה המלאכותית למוצרי ה-IoT שלה.

 

"ביקסבי מאפשרת לצרכנים לשלוט בכל דבר - מוזיקה, תוכן והבית שלהם", אמר קים. "באמצעות שילוב בין IoT לתבונה מותאמת אישית, ביקסבי גורמת למכשירים שלך לעבוד בשבילך". כדי לקדם תחום זה יצרה סמסונג מרכז מו"פ לבינה מלאכותית תחת חטיבת המחקר Samsung Research. "המאמצים האלו ידחפו קדימה את שאיפות הבינה המלאכותית שלנו, ויאפשרות למכשירי IoT לעבוד טוב יותר בשבילך", אמר קים. "האינטרנט של הדברים צריך להיות חכם. הערך האמיתי ללקוחות מגיע כשהמכשירים האלו מאפשרים לך לעשות יותר. פחות מורכבות, יותר פשטות – זה החזון שלנו".

 

הסייענית בטלוויזיית החברה הסייענית בטלוויזיית החברה צילום מסך: Youtube

 

 

מאמצי הבינה המלאכותית הם חלק ממהלך רחב יותר שנועד ליצור סטנדרטיזציה והאחדה בתחום ה-IoT. "העולם של מכשירים חכמים מפורק מדי", הסביר קים. "כל מכשיר חדש מחייב ללמוד ממשק חדש, ליצור משתמש חדש ולהתרגל לחוויה חדשה. זה לא פשוט. החלטנו לאפשר שליטה קלה בכל המכשירים החכמים בחיים שלך באמצעות יצירת נקודת גישה אחידה לכל המכשירים - אפליקציית SmartThings למובייל שתושק באביב 2018".

 

האפליקציה משמשת כהאב לשליטה במכשירים שונים ומאפשרת לחבר אותם לרשת ולאפליקציות כמו ספוטיפיי, הולו ופייסבוק מבלי להזין שם משתמש וסיסמה, ולשלוט בהם באמצעותה. בחיבור עם הטלוויזיה, ניתן לקבל התרעות למובייל על תחילת השידור של תוכנית, ולהעביר לערוץ שבו היא משודרת מהאפליקציה. האפליקציה גם תתמוך בשעונים החכמים של סמסונג ותאפשר לבצע מהם פעולות כמו שליטה באורות או במזגן בבית.

 

במקביל עובדת החברה עם שותפים בתעשייה כדי לקדם סטנדרטיזציה ולצמצם את הפרגמיטציה. "עד 2020 כל המכשירים של סמסונג יעמדו בתקן של Open Connectivity Foundation", הבטיח קים. בעבור מפתחים יצרה סמסונג פלטפורמה מבוססת ענן בשם SamrtThings Cloud, שיאפשר להם ליצור בקלות יישומים למכשירי ה-IoT של סמסונג. באירוע הודיע קים שסמסונג תאחד עם הפלטפורמה הזו עם הפלטפורמה המקבילה של הרמן, חברת האודיו שרכשה סמסונג ב-2017.

 

הפלטפורמה למכוניות אוטונומיות, שמכונה DriveLine היא פלטפורמה מבוססת ענן לפיתוח יכולות נהיגה אוטונומית שמחברת בין חומרה, חיישנים ותוכנה ומספקת בסיס לשיתוף פעולה בין חברות שונות. הפלטפורמה פותחה בשיתוף פעולה בין סמסונג לחברה הבת הרמן, והפיתוח הראשון שמבוסס עליה יוצג בהמשך השנה.

 

המקרר שיודע מי פתח אותו

 

בשנה שעברה הציגה סמסונג מקרר עם מסך מגע בשם Family Hub, השנה הרחיבה סמסונג את הליין ומציגה כמה דגמים של מקררים עם מסך מגע ענק, וכן מוסיפה לו תמיכה של ביקסבי. "המקרר לא רק מקשיב ועונה, אלא מזהה גם קולות של בני המשפחה השונים ומתאים להם את תשובותיו", אמר ג'ו סטינזיאנו, סגן נשיא בכיר בסמסונג אמריקה. בנוסף יוכל המקרר לספק המלצות תזונתיות בהתאם לצרכים של המשפחה.

 

הטלוויזיה החכמה של סמסונג הטלוויזיה החכמה של סמסונג צילום מסך: Youtube

 

 

עוד הציגה סמסונג את ליין הטלוויזיות החכמות של החברה ל-2018. במרכז התכונות החדשות של המכשיר עומד מדריך שידורים חכם, שיכול להציע תוכניות בהתאם להעדפות של המשתמש. בנוסף מביאה סמסונג את ביקסבי לטלוויזיה ומאפשרת להשתמש בו לשאילתות וביצוע פקודות קוליות. החיבור לפלטפורמת ה-IoT של סמסונג מאפשר להשתמש בביקסבי כדי לבדוק דרך הטלוויזיה מה מצב המצרכים במקרר, או לבצע פעולות כמו להזמין משלוח פיצה.

 

בצד החומרה של הטלוויזיות הציגה סמסונג את The Wall טלוויזיה עם מסך מודולרי 146 אינץ' שיכול לשנות את גודלו. המסך מבוסס על טכנולוגיית מיקרו LED חדשה. הוא תומך ברזולוציה 8K, וכולל יכולות מבוססות בינה מלאכותית שלדברי החברה מאפשרות לשדרג לאיכות זו תוכן ברזולוציה נמוכה יותר.

 

 

 

מסך אחר שחשפה החברה, Flip, הוצג ככלי למקומות עבודה שמיועד לשמש כלוח דיגיטלי לשיתוף פעולה ופיתוח רעיונות, באמצעות יכולות כמו מולטי-טאץ', תמיכה בסטילוס או סנכרון עם מכשירי מובייל. הוא יושק החודש בארה"ב ובאירופה.

 

הכותב הוא אורח סמסונג בתערוכה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x