$
מכשירים

CES 2018

הפלישה של אמזון: אלקסה מגיעה למחשבי ווינדוס 10

פלטפורמת ההפעלה הקולית של החברה תיתמך מעתה בידי מחשבי אסוס, HP ואייסר; המהלך סותר הסכם בין אמזון ומיקרוסופט, במסגרתו תוכנן שילוב של כלי ההפעלה הקולית שלהן

רפאל קאהאן 17:3708.01.18

אמזון מביאה את אלקסה גם ללפטופים: הסייענית החכמה תושק כאפליקציה לווינדוס 10, שתוטמע מראש במחשבי HP, אייסר ואסוס - שבכולם פעילה כבר קורטנה, הסייענית המתחרה של מיקרוסופט.

 

 

אסוס תכלול את אלקסה בסדרות VivoBook הסטנדרטית ו-ZenBook היוקרתית, HP - בסדרת המיינסטרים Pavilion ואילו אייסר תכניס את אלקסה לכל דגמיה, למעט מחשבי הגיימינג Predator.  

 

המהלך צפוי להבשיל החל מהקיץ הקרוב. פעולתה של אלקסה תתבסס על טכנולוגיית הסאונד החכמה של אינטל, שתאפשר למשתמש לדבר איתה גם ממרחק מה, כשהוא לא מול המחשב.

 

לפטופ אייסר לפטופ אייסר צילום: Acer

 

 

אמזון משלימה כך את תוכניתה להגעה אל כמה שיותר פלטפורמות חכמות, שנועדה לתת לה יתרון בתחרות מול גוגל בזירת ההפעלה הקולית. ואולם, התרחבות חדירת אלקסה רק מדגישה את מגבלותיה: המערכת של אמזון זמינה במספר מצומצם למדי של מדינות, לא דוברת שפות רבות ולמרות שהיא מלאה באפליקציות, רובן אינן מיועדות לפעול על מחשבים. גוגל, לעומת זאת, הטמיעה את האסיסטנט בכל שירותי האינטרנט שלה וקורטנה זמינה כבר משורת ההפעלה של ווינדוס. לא ברור איזה יתרון אלקסה תציע ביחס לשתי האחרות.

 

אמזון חתמה בסוף 2017 על שת"פ עם מיקרוסופט, במסגרתו היתה אמורה האחרונה לשלב בין שתי פלטפורמות ההפעלה הקולית. תאריך היעד של המהלך חלף לו מבלי ששום דבר נעשה; אפליקציית אלקסה לווינדוס אינה חלק מההסכם - כך שיתכן ששיתוף הפעולה עלה על שרטון, ואמזון מנסה להפעיל כך לחץ על שותפתה.

 

 

גם קורטנה עדיין לא פועלת באופן מלא בכל העולם ושירותי הזיהוי הקולי שלה - הגם שנפוצים יותר - אינם פעילים ביותר מתריסר מדינות. אלקסה כבר זמינה באנדרואיד, אייפון ומוצרי צד שלישי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x