$
חדשות טכנולוגיה

הביטקוין בסכנה: סין מתכננת לחסל את תעשיית כריית המטבעות

מסמך פנימי של הממשלה חושף תוכנית אגרסיבית לנטרול כורי הביטקוין: ייקור החשמל, צמצום היתרי שימוש בקרקע, מסים חדשים, החרפת תקנות איכות הסביבה ועוד. המהלך, שצפוי לצאת לפועל בקרוב, ישפיע קשות על הסחר במטבע

יואב סטולר 15:3008.01.18

האם אלו הם ימיה האחרונים של תעשיית כריית הביטקוין בסין? על פי מסמך של רגולטור פיננסי בתחום הסיכונים המקוונים, מתכננת הממשלה הקומוניסטית מפת דרכים לחיסול של תעשיית הכרייה.

 

 

לפי מסמך רשמי שדלף והגיע לידי מגזין קווארץ, ביקשה הממשלה ממושלי המחוזות להנחות את הכורים לחדול מפעילותם, כמו גם להגביל את אספקת החשמל שלהם - נכס חיוני להפעלת חוות המעבדים ומערכי הכרייה. אם תצא התוכנית לפועל, תספוג קהילת הביטקוין העולמית מכה אנושה: כורי הביטקוין בסין הם מהפעילים ביותר בעולם, ומייצרים לא מעט מהמטבעות.

 

מכלול כריית ביטקוין מכלול כריית ביטקוין צילום: בלומברג

 

 

"כרגע יש כמה תאגידי כרייה שמייצרים מטבעות וירטואליים", נכתב במסמך. "בפעילותם אלה צרכו כמויות אדירות של משאבים כדי לבצע את הספקולציות המשוכללות הכרוכות בייצור אותם המטבעות". לפי המסמך, מתבקשים המושלים לנקוט בסנקציות אקטיביות נגד הכורים: הטלת מסים ומכסים, צמצום היתרי שימוש בקרקע, החרפת תקנות איכות הסביבה, ייקור החשמל ועוד.

  

בנוסף לעיצומים הכלכליים שפרש הרגולטור, הרשויות המקומיות מתבקשות לדווח על מתקני הכרייה הפועלים באזוריהם לגוף הממשלתי במטרה לנטוש את התחום עד ל-10 בינואר, ולאחר תאריך היעד להמשיך ולעדכן על פעילות שכזו בתחומם בכל חודש ביום העשירי בו.

 

 

 

בחודש שעבר הביע פן גונגשנג, ראש הגוף הרגולטורי שהפיץ את המסמך, את תמיכתו בהחלטות שקיבל הבנק המרכזי לפיהן הנפקת מטבעות אסורה וכי יש לחסל את תחליפי המטבע הקיימים. בדבריו אף ניבא הבכיר את מותו של הביטקוין. לצד שאיפה לשלוט באמצעים הפיננסיים שבשטחה, שואפת ממשלת סין לצמצם את פעילות הכרייה גם מסיבות של יעילות אנרגטית: כריית ביטקוין מצריכה אנרגיה עצומה, בעוד שטחים נרחבים בסין עדיין אינם זוכים לאספקת חשמל סדורה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x