שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בעלי מניות דורשים מאפל: הילחמי בהתמכרות קטינים לאייפון

שתי קרנות גדולות העבירו להנהלת החברה מכתב ובו התבקשה לפתח כלי תוכנה שיסייעו להורים לשלוט בשימוש קטינים באייפון, וללמוד על השלכות שימוש היתר במכשיר. האם אפל צריכה להיות אחראית למה שעושים ילדים עם מוצריה?

יואב סטולר 13:0108.01.18

האם על יצרניות הסמארטפונים לשאת באחריות להתמכרות קטינים לשימוש במוצרים שלהן? שני בעלי מניות בולטים באפל טוענים שכן - ועתה דורשים מענקית הטכנולוגיה לסייע לצמצם את ההתמכרות.

 

 

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, קרן ג'אנה פרטנרס וקרן הפרישה הממלכתית של מורי קליפורניה, שמחזיקות במניות אפל בשווי כולל של 2 מיליארד דולר, העבירו להנהלת החברה מכתב בו נדרש "פיתוח כלי תוכנה חדשים שיסייעו להורים לשלוט ולהגביל את השימוש בטלפון בקלות רבה יותר, וללמוד את ההשפעה של שימוש יתר במכשירים על בריאות הנפש".

 

ילד ואייפון. האם צריך להפריד ביניהם? ילד ואייפון. האם צריך להפריד ביניהם? צילום: בלומברג

 

 

כבר היום ניתן למצוא כלי בקרת הורים מסוימים, המסייעים להורים להגביל או לחסום אפליקציות מסוימות מילדיהם. עם זאת, דרישת הקבוצות נרחבות יותר, וכוללות איסוף מידע מחקרי שיסייע בהבנת השפעת מהפכת המובייל על מוחות צעירים. בדבריהם מסבירים המשקיעים כי הם מאמינים שגם התוכן וכמות הזמן המושקע בטלפונים צריכים להיות מותאמים לבני הנוער, והם מוציאים אותם כמדאיגים לאור השלכות אפשריות על בריאות הציבור ותפוקת עובדים.

 

ד"ר ג'ין מ.טוונג מאוניברסיטת סן דייגו, שגוייסה לטובת הפנייה על ידי המשקיעים הפעילים, הצביעה על "ראיות גוברות של תופעות לוואי שליליות לא מכוונות". בדבריה היא התריעה מפני נזקים לילידי 1995-2012: "אין זו הגזמה לתאר את הדור הזה כאילו הוא על סף משבר הבריאות הנפשית הגרוע ביותר מזה עשורים. הרבה מהנזקים ניתן לייחס לטלפונים".

 

 

עם זאת, גם אם אתם הורים מודאגים או מזדהים עם דרישותיהם של המשקיעים אין עדיין מה לברך על המוגמר. שתי הקבוצות אמנם שולטות בכ-2 מיליארד דולר במניות אפל, אבל בחברה בעלת שווי של יותר מ-900 מיליארד מדובר בנתח קטן ועל כן יש לראות כיצד תגיב אפל לדרישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x