$
חדשות טכנולוגיה

מבדיחה ללהיט מסחרר: מטבע הדוגקוין שווה 2 מיליארד דולר

המטבע, שנוצר ב-2014 כמחווה לבדיחת אינטרנט על כלב שדובר אנגלית משובשת, נסחף בטרנד הקריפטו; לדברי ממציא הדוגקוין, המסחר במטבעות הווירטואליים נמצא במצב מאוד בעייתי אם אפילו המטבע שלו שווה מיליארדים

קרן-אור גרינברג 12:5708.01.18

שוק המטבעות הווירטואליים חוצה את גבולות ההיגיון: מטבע הקריפטו דוגקוין (Dogecoin), שהתחיל כבדיחה מ-2014 בין מנהל מוצר באדובי למתכנת ב-IBM, נעור מתנומתו ושוויו מוערך ביותר מ-2 מיליארד דולר.

 

 

לפי הביזנס אינסיידר, המטבע חצה את קו מיליארד הדולר באמצע דצמבר האחרון, ואתמול (א') הגיע לשווי עצום, שהפתיע את יוצרו, ג'קסון פאלמר. "יש לי הרבה אמונה בצוות הפיתוח של Dogecoin כדי לשמור על התוכנה יציבה ומאובטחת" אמר לביזנס אינסיידר, "אבל אני חושב שזה אומר הרבה על המצב של המסחר בקריפטו באופן כללי, אם מטבע עם כלב עליו, שלא פרסם עדכון תוכנה יותר שנתיים הוא בעל שווי שוק של יותר ממילארד דולר".

 

המם Doge, על בסיסו נוצר המטבע המם Doge, על בסיסו נוצר המטבע

 

 

שחקנים רבים בשוק ההון הרימו דגל אדום בכל הקשור לבועה בשוק המטבעות הוירטואלים. על פי נתוני CoinMarketCap, המחיר של דוגקוין התחיל לטפס סביב מאי 2017 לאחר שנים של קיפאון. המטבע נסחר עבור 0.0018 דולר נכון לאתמול, נסיקה של 800% מאז תחילת דצמבר. פאלמר הוסיף ואמר, "אני מודאג מהעובדה שרוב השיחות שמתרחשות בתקשורת ובין עמיתים מתמקדות בפוטנציאל ההשקעה, שכן זה מפנה את תשומת הלב מהטכנולוגיה הבסיסית ומהמטרות שהתבססה על התנועה הזו".

 

פאלמר יצר את המטבע לפני כארבע שנים כשעבד באדובי, ביחד עם חברו בילי מרקוס, מפתח מ-IBM. "לילה אחד אחרי העבודה, ישבתי על בירה והיה לי יותר מדי זמן פנוי, אז קניתי את Dogecoin.com", אמר לאתר מאשאבל. השם נבחר כמחווה למם Doge שרץ ברשת ב-2013, ובו כלב שדובר אנגלית משובשת. פיתוח הדוגקוין נמשך על בסיס מתנדבים, ופאלמר עזב את המיזם ב-2015.

 

 

מטבע הדוגקוין מטבע הדוגקוין

 

 

 

מקס קלר, אחד ממפתחי התוכנה, אמר: "זה קצת מפחיד כשעובדים על תוכנה שמפעילה רשת של מיליארד דולר, זו אחריות. וגם אחת הסיבות העיקריות לכך שאנחנו מסרבים פשוט לכל טכנולוגיה 'חדשנית'. ובכל זאת, אני גאה במה שהשגנו ושמח להיות חלק מקהילה גדולה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x