$
הייטק והון סיכון

המשבר ב-ECI: יפוטרו מיידית 63 עובדים, 17 נוספים - עד סוף השנה

ההנהלה הודיעה שתצמצם את היקף הפיטורים - שעמד במקור על 100 עובדים - וקשרה את מצבה בצמצום מענקים ממשלתיים. ועד העובדים מסרב לקבל זאת, וטוען בתוקף שישנן אלטרנטיבות ברורות לפיטורים. כמו כן, פנו העובדים לחברי כנסת בנושא

מאיר אורבך 11:2408.01.18
המשבר ב-ECI נמשך: החברה הודיעה היום (ב') על פיטורים של כ-63 עובדים. ההנהלה מסרה שתפטר 80 ולא מאה כפי שתוכנן, מהם 63 בשלב המיידי והשאר - עד סוף השנה.

 

 

החברה טענה שהסיבה העיקרית לפיטורים היא ירידה משמעותית במענקי רשות החדשנות מ-55 מיליון שקל ל-32 מיליון ושחיקת שער הדולר. "עם תום 10 ימי היוועצות בין הנהלת ECI לנציגות העובדים וההסתדרות, הנהלת החברה החלה היום בהליך פיטורי צמצום", מסרה ההנהלה. "הנהלת החברה עשתה מאמצים רבים ונקטה במהלכים מוקדמים רבים כדי לנסות ולמנוע את הפיטורים הללו. אולם, המהלך נדרש כדי להגן על החברה. אחריותה של ההנהלה לעתידה של החברה ולעתידם של כלל עובדיה מחייבת אותה לנקוט במהלך הצמצומים. בעקבות דיונים חוזרים ומיצוי אלטרנטיבות נוספות, הצליחה ההנהלה בכל זאת לצמצם משמעותית את מספר העובדים שיאלצו לעזוב והוא יעמוד על 80 עובדים ולא 100 כפי שנמסר תחילה, כאשר רק 63 מתוכם יעזבו מיידית ויתרת העובדים בהמשך השנה, עפ"י החלטת ההנהלה".

 

 

הפגנת עובדי ECI הפגנת עובדי ECI צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

 

בתגובה, פנתה ההסתדרות לחברי כנסת במטרה למנוע את הפיטורים. לצד הקריאה להתערב במשבר, מותחים העובדים ביקורת חריפה על ההנהלה, שלא מהססת לפגוע במאות עובדים ישראלים, בעת שהיא ממשיכה ליהנות מהטבות מהמדינה. "אנו רואים בכך ממש קריאת תיגר צינית על מוסדות המדינה", כתבו העובדים בפנייה שהועברה אל חברי הכנסת. "אנו יודעים כי ניתן למצוא פתרון, ואף הצענו להנהלה מספר חלופות, ואנו תקווה כי לא ייסתם הגולל מעל חזון אומת ההייטק הישראלי. אנו נכונים לעשות כל שיידרש לשם כך", ציינו העובדים במכתבם.

 

בשבוע האחרון הציגה נציגות העובדים בגיבוי איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק ואגף הכלכלה בהסתדרות בפני הנהלת ECI מספר חלופות המאפשרות לחברה להתמודד עם התחרות ללא צורך בפיטורים. בין החלופות שהוצעו עד כה במסגרת המו"מ, עלו האפשרויות להשתתפות העובדים בנטל הכספי, התחשבות בעזיבה טבעית וגיבוש תכנית פרישה ועזיבה מרצון בתנאים מועדפים.

 

"מסר תקיף לכל מעסיק"

 

היום בשעה 14:00 הצדדים ישובו וייפגשו לפגישת מו"מ נוספת. ועד העובדים ממשיך בהיערכות לצעדים ארגוניים נרחבים בחברה. כמו כן, העובדים צפויים להחריף את ההפגנות מול בתיהם של הבעלים ובכירים נוספים בחברה.

 

 

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, אמר: "מאז שהנהלת ECI הודיעה על תכנית הפיטורים, הוכחנו באופן חד משמעי כי מדובר בפיטורים לא מוצדקים. כל ההזדמנויות שניתנו על ידי נציגות העובדים למיצוי המו"מ ולבחינת החלופות לפיטורי הנוחות, לא הצליחו לנער את ההנהלה מאטימותה. צר לנו כי במקביל לניסיונות ההיוועצות, החברה עדיין מנסה לזרוע דיסאינפורמציה ובוחרת להלך אימים על העובדים. לא זו הדרך והעובדים נחושים היום יותר מתמיד. המאבק של עובדי ECI מסמל את המאבק של כל החברה הישראלית להצלת תעשייה כחול לבן ולהעברת מסר תקיף לכל מעסיק שנהנה מהארנק של המדינה אך עיוור לערכיה. אנו תקווה כי נבחרי הציבור יהיו שותפים לאמירה ולעשייה שתוכיח כי העובדים בישראל הם לא רק מספרים בטבלאות אקסל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x