$
אפליקציות

פושע השנאה מאפליקציית גריינדר נשלח ל-15 שנה בכלא

נייג'ל גארט, חבר בכנופיה שהשתמשה באפליקציות היכרויות כדי לחטוף, לתקוף ולשדוד הומוסקסואלים, הורשע בעבירות אלימות קשות. גארט ויתר חברי הכנופיה צפויים לשלם פיצוי של רבע מיליון דולר לקורבנותיהם

קרן-אור גרינברג 18:2007.01.18

פושעי השנאה שתקפו הומוסקסואלים שהכירו באפליקציות דייטינג כגריינדר ויישומי צ'ט באים על עונשם: נייג'ל גארט בן ה-21 מטקסס, הראשון מבין חברי הכנופיה שהודה בפשעיו, הורשע בעבירות אלימות ונגזרו עליו 15 שנות מאסר ותשלום פיצויים.

 

 

לפי דיווח של הטלגרף, גארט ושותפיו נרשמו לאפליקציית גריינדר כדי לאתר הומוסקסואלים ולהזמין אותם למפגשים אינטימיים בין ינואר לפברואר 2017. לאחר שהגיעו הקורבנות, נקשרו, הוכו ונשדדו. גם יתר העבריינים צפויים לקבל עונשי מאסר ממושכים, ולשלם לקורבנות פיצויים בסך רבע מיליון דולר.

 

אפליקציית גריינדר אפליקציית גריינדר צילום: google

 

 

הפרשה הציפה את תופעת השימוש בכלים טכנולוגיים לפשעי שנאה על רקע נטיה מינית; המרחב הווירטואלי הפך כיום למסוכן לא פחות מרחובות הערים, על אף הצמיחה במודעות לזכויות קבוצות מיעוט באוכלוסיה. יישומי ההיכרויות ושירותים חברתיים שונים מאפשרים לתוקפים גישה ישירה לקורבנות, כשהאנונימיות שמאפיינת את הרשת מקלה על ההתחזות. באוקטובר שעבר פרסם אתר Securelist שחוקרי אבטחה גילו פרצות ביישומי היכרויות כטינדר ואוקייקיופיד, דרכן ניתן לגלות את מיקום המשתמשים, פרטים אודותיהם ואף את היסטוריית ההתכתבויות שלהם. המחקר האמור לא כלל אפליקציות כמו גריינדר או Scruff, שנושאות מידע אישי רגיש כהעדפות מיניות.

 

החוקרים מצאו כי מספר יישומים היו חשופים יותר לאיתור מעקב מיקום של המשתמש, בעיקר כשנכללת בהן תכונה של מציאת מרחק בין משתמשים. החוקרים עקפו זאת על ידי הזנת קואורדינטות שווא ומדידת המרחקים המשתנים של המשתמשים. טינדר, Mamba, Zoosk, Happn, WeChat ו-Paktor כללו את הפרצה האמורה, הזהירו החוקרים.

 

 

במקרה של הכנופיה מטקסס, העקבות הדיגיטליות שהותירו באפליקציה היוו גם ראיות בתיק שנגדם. מומחים חוזרים על המלצותיהם שלא לתת פרטי הזדהות בפרופיל דייטינג ולא להתחבר לאפליקציות דרך רשתות WiFi ציבוריות. כמובן, שמקרים בהם משתמשים מנסים בזדון לפגוע במשתמשים אחרים ולתאם איתם מפגש, יצריכו מערכת הגנה וסינון מסוג שונה - ומשנה זהירות מצד ציבור הגולשים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x