$
הייטק והון סיכון

סנסה של מורי ארקין גייסה 10 מיליון דולר בדרך לרכישה

החברה, שמפתחת תרופות למחלות נדירות, חתמה על הסכם עם ענקית הביו-פארמה רטרופין, במסגרתו תקבל מימון לפיתוחיה תמורת הזדמנות בלעדית לרכישה ב-65 מיליון דולר

מאיר אורבך 11:3007.01.18

חברת סנסה (Censa Pharmaceuticals) שבבעלות Arkin Bio Ventures של מורי ארקין וקבוצת הפניקס חתמה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת הביו-פארמה רטרופין. שיתוף הפעולה יתמקד בפיתוח התקופה של סנסה למחלת היתום פלניקטונוריה (PKU), ולמחלות יתום נוספות שנובעות מחסר בקופקטור טטרהידרוביופטרין.

 

 

לפי תנאי ההסכם, תקבל סנסה תשלום מיידי של 10 מיליון דולר תמורת אופציה בלעדית לרכישתה ב-65 מיליון דולר, בתום תקופה מוסכמת והוכחת היתכנות בבני אדם, בניסוי קליני שלב 2 בחולי PKU שצפוי להסתיים בסוף השנה. בנוסף, תממן רטרופין את פיתוח התרופה ותתחייב לתשלומים נוספים, בכפוף להשגת אבני דרך קליניות ומסחריות.  

 

מורי ארקין מורי ארקין

 

 

ארקין ביו-וונצ'רס הוקמה במאי 2016 ומנוהלת על ידי ד"ר פיני אורבך וד"ר אלון לזרוס. היא בעלת אחזקות משמעותיות בחברות ביופארמה חדשניות בשלבי פיתוח פרה קליניים ומתקדמים יותר, בישראל ומחוצה לה. עם חברות הפורטפוליו שלה נמנות ביוסייט, מטאבומד, לוטריס, קרוס, אונקורוס ועוד. כמו כן לאחרונה הייתה ארקין ביו-וונצרס שותפה מובילה בהקמת אקספלור-ביו, מאיץ לפרויקטים בשלבים מאוד מוקדמים בתחום הפארמה/ביוטק, ביחד עם מרק סורונו, פונטיפקס ווושי אפטק.

 

ד"ר אורבך מסר: "אנו שמחים להודיע היום על עסקה מניבה ראשונה לשותפות, כל זאת בזמן שיא של שנה וחצי מאז הקמתה. זוהי ולידציה נוספת למודל של ארקין ביו-וונצ'רס המתמקדת בזיהוי מוצרים ביו-פרמצבטיים פורצי דרך בשלבי פיתוח מוקדמים, תוך מתן תמיכה, עזרה והכוונה לחברות הפרוטפוליו שלה באתגרים של תהליכי הפיתוח, דרך שלבי הוכחת היתכנות ועד להצפת ערך משמעותי. עד היום השקענו בשמונה חברות ביו-פארמה חדשניות ומבטיחות, ישראליות ואמריקניות, המפתחות תרופות למגוון אינדיקציות, ואנו מצפים לעסקאות מהותיות נוספות בעתיד הקרוב".

 

 

 

סנסה, שהוקמה ב-2016, היא חברת ביו-טכנולוגיה בבעלות פרטית הממוקמת בבוסטון. רטרופין היא ענקית ביו-פרמצבטיקה הנסחרת בנאסד"ק ומתמחה בזיהוי ופיתוח תרופות למחלות נדירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x