$
חדשות טכנולוגיה

הסייעת הקולית של אמזון תפתח את הברז ותפעיל את המיקרוגל

'אלקסה', שפעילה כיום ברמקול החכם וב-Fire TV, תוטמע במכשירי חשמל ביתיים נוספים שמייצרת ענקית הסחר המקוון

יואב סטולר 22:2705.01.18
אמזון הודיעה כי תרחיב את היצע המכשירים ששבהם תוטמע העוזרת הקולית של החברה - 'אלקסה'. עכשיו, על פי תוכנית ההרחבה, הסייעת הקולית תצא מגבולות הרמקולים החכמים וה-Fire TV לשאר מוצרי האלקטרוניקה השונים בבית. שעונים מעוררים, תנורים, מיקרוגל וברז בכל אלו תציע אמזון שליטה קולית מלאה על תפקוד ההתקנים.

 

כמו כן, גם שוק המכשור הלביש על הכוונת של ענקית המסחר האמריקאית. על מנת ליצור דריסת רגל משמעותית בשוק המתפתח, בו גוגל הצהירה על צעד דומה, הודיעה אמזון שתשחרר ערכת כלים ייעודית למפתחים בשם “Alexa Mobile Accessory Kit” שתקל על הטמעת אלקסה במוצרי בלוטות' כמו אוזניות חכמות, שעונים חכמים, שעוני כושר והתקנים נוספים.

 

כבר היום יצרניות בתחום הבית החכם הסאונד ועוד עושות שימוש בערכה של אמזון כמו Bose, ג'אברה, iHome, Linkplay, Sugr, Librewireless, בירדינמי, באוורס ווילקינס.

אמזון אלקסה אמזון אלקסה צילום: Amazon

 

 

יצרנית התקני השמע בוס היא אולי החשובה שבהן היום, כשגם המתחרה הישירה גוגל מצאה בפרטנרית טבעית להטמעת האסיסטנט. במסגרת ההודעה שהוציאה אמזון בנושא, סיפרה החברה על שיתוף פעולה צמוד עם בוס על מנת ליצור פתרון חכם ואינטואיטיבי להטמעת אלקסה באוזניות והרמקולים של החברה. "Bose נרגש להוסיף את חווית האלקסה החדשה עבור הלקוחות שלנו", אמר בריאן מגווייר, מנהל מוצר בבוס. "הגישה למוזיקה של אלקסה, מידע, ומספר הכישורים העצום באוזניות שלנו תהיה קלה יותר מאשר אי פעם".

 

הצהרה זו באה לאחר השקת ערכת המפתחים שהוציאה אמזון בשנה שעברה - ה-AVS Device SDK - שאיפשרה לשלב את אלקסה בתחום מוגבל יותר של מוצרים בעל קישוריות לרשת. לעומת זאת, ה-KIT החדש עתיד להניב חלופה טובה יותר ותואמת לתחום המכשור הלביש משום שההטמעה תהיה קלה יותר ותדרוש פחות מהמכשירים הקטנים שאמורים להתלוות אלינו לכל מקום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x