$
חדשות טכנולוגיה

ארה"ב: יו"ר נציבות התקשורת ביטל ההשתתפות בתערוכת CES; "קיבל איומים על חייו"

ברקע: החלטת הנציבות לבטל את תקנות הניטרליות ברשת, כך שספקי האינטרנט יוכלו להאיץ, להאט ולחסום אתרים כרצונם; גורם רשמי: "הביטול - בשל חששות ביטחוניים"

יואב סטולר 12:3905.01.18
יו"ר הנציבות הפדרלית לתקשורת ה-FCC, אג'יט פאי, ביטל את הופעתו המסורתית בתערוכת הטכנולוגיה השנתית בלאס וגאס (CES), כחודש לאחר אישור ההחלטה על ביטול הניטרליות ברשת. דובר ה-FCC הודיע אמש כי "יושב הראש לא ישתתף ב-CES".

 

לפי גורם רשמי בסוכנות, פאי ביטל את תוכניותיו להגיע לכנס, מהחשובים בתחום הטכנולוגיה בעולם, בשל חששות ביטחוניים. בנציבות מסרבים לאשר אם מדובר ב"צורכי אבטחה או בחששות ממשיים".

 

עם זאת, כלי התקשורת בארה"ב קושרים את ביטול השתתפותו של פאי באיומים על חייו שקיבל לקראת הגעתו לוגאס, על רקע החלטת הנציבות לבטל את תקנות הניטרליות ברשת.

 

ברוב של קול אחד, ביטלה באחרונה הנציבות את הפיקוח הממשלתי על הפס הרחב, כך שספקי האינטרנט יוכלו להאיץ, להאט ולחסום אתרים כרצונם. אם כיום המשתמשים האמריקאים יכולים לצרוך שירותים מקוונים ללא הגבלה ולשלם בעבור החיבור בלבד, השינוי בחוק יאפשר את הפיכתם של שירותים רבים ליקרים יותר כמו גם תעדוף שיעשו הספקיות לתכנים מסוימים לעומת אחרים.

 

המהלך שהוביל פאי, שמונה על ידי הנשיא דונלד טראמפ, גרם בחודשים האחרונים למתיחות סביבו. כך למשל, סיפר פאי ברשת פוקס בנובמבר כי המתנגדים לצעד ולנציבות מגיעים אל מחוץ לביתו בווירג'יניה כדי להציק למשפחתו. בין היתר אלו תלו שלטים הנושאים את שמות ילדיו ואף היו עדויות על כך שנעשו הזמנות פיצה בשמו של פאי לביתו כל חצי שעה במהלך הלילה. פאי הגיב להתנגדות והמחאה ואמר: "הדבר היחיד באמריקה שצריך להישאר קדוש הוא שמשפחות, נשים וילדים, יישארו מחוץ לזה. תפסיקו להתנכל לנו בבתים שלנו".

 י

 

אג'יט פאי אג'יט פאי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x