$
הייטק והון סיכון

הפיטורים ב-ECI: חילוקי דעות קשים בין ההנהלה וההסתדרות

פערי עמדות משמעותיים התגלו במסגרת פגישה שנערכה היום בין הנהלת ECI ונציגי ועד העובדים וההסתדרות; לטענת ההנהלה, לא הובטח המשך העסקת העובדים. הוועד פנה לעובדי ECI, וביקש מהם לגלות אורך רוח ולא לנטוש את החברה

מאיר אורבך 15:2304.01.18

המשבר ב-ECI נמשך וחרב הפיטורים עדיין מונפת מעל לראשי 100 מעובדי החברה; היום (ה') התקיימה פגישה בין הנהלת ECI, ועד העובדים וההסתדרות.

 

 

מההסתדרות נמסר שהנהלת החברה הודיעה כי לא תפטר אף עובד ללא הסכמה של ההסתדרות, ובמידה שלא תושג ההסכמה – ללא הכרעה של בורר. מ-ECI נמסר בתגובה: ״המשפט 'ההנהלה התחייבה לא לפטר אף עובד ללא הסכמתה של ההסתדרות' לא נאמר במהלך הפגישה. ההנהלה הודיעה שהיא תפעל עפ"י מתווה התאחדות התעשיינים עליו חתומה גם ההסתדרות״.

 

עובדי ECI מפגינים מול בתי בכירים בחברה עובדי ECI מפגינים מול בתי בכירים בחברה צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק, יקי חלוצי, אמר בצאתו מהפגישה: "ההחלטה על עתידה של החברה נמצאת כעת בידיה של הנהלת ECI ולנוכח החלופות שנמצאות כעת על השולחן, אין אף עילה שיכולה להצדיק פיטורי עובדים". חלוצי ציין כי בין החלופות שהוצעו כדי להבטיח את המשך חוסנה הכלכלי של החברה, נמצאות בין היתר "האפשרות להשתתפות העובדים בנטל הכספי, התחשבות בעזיבה טבעית וגיבוש תכנית פרישה ועזיבה מרצון בתנאים מועדפים".

 

היום תפוג תקופת הצינון הנדרשת מאז הכרזת סכסוך העבודה ב-ECI, אך בהסתדרות נטען כי "ההחלטה על השבתת החברה תלויה במיצוי ההידברות ובהסכמות אשר נצליח לגבש בימים הקרובים במסגרת מו"מ".

 

 

 

במכתב לעובדי החברה שיצא בשעה האחרונה, קרא הוועד לעובדים לגלות אורך רוח ולהימנע מנטישה המונית של עובדים מוערכים לטובת החלופות שהוצעו להם: "בימים האחרונים אנחנו שומעים יותר ויותר על עובדים שבודקים את האלטרנטיבות בשוק, ורואים בריחה של עובדינו המסורים והטובים ביותר", כתב הוועד. "לצערנו ההנהלה עומדת מן הצד ולא עושה דבר למנוע זאת, ולכן החלטנו אנחנו לבקש מכם להמתין עוד קצת ויחד איתנו לשמור על החברה ועל כוח האדם המצוין שלה, למען עתיד טוב יותר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x