חדשות טכנולוגיה

דיווח: מנכ"ל אינטל מכר מניות כשידע על פרצת האבטחה הקריטית

בריאן קרזניץ' החל למכור בסוף השנה מניות בשווי של 24 מיליון דולר, כשלפי הערכות ידע על הפרצה - שחשיפתה גררה צניחה במניית החברה. אינטל: המכירה אינה קשורה לבעיית האבטחה

עומר כביר 11:5904.01.18
מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', מכר בסוף השנה שעברה מניות של החברה בשווי 24 מיליון דולר, בעת שכבר ידע על פרצת האבטחה ההיסטורית במעבדי החברה; כך לפי דיווחים בארה"ב.

 

 

השבוע פורסם שמעבדים של אינטל חשופים למתקפה שמאפשרת לאסוף מידע אישי רגיש ממכשירים. בחברה אמנם טענו שלא מדובר ב"באג" או בפגם בעיצוב המעבדים, ושגם מכשירים שמבוססים על מעבדים של יצרניות אחרות, דוגמת ARM ו-AMD, חשופים למתקפה דומה. בנוסף, טענה החברה שהמתקפה לא מאפשרת להשחית, לשנות או למחוק מידע. ואולם, הדיווחים הובילו לירידה של כ-3.4% במניית החברה במסחר אתמול.

 

בריאן קרזניץ' בריאן קרזניץ' צילום: אי פי איי

 

 

הדיווח על מכירת המניות של קרזניץ', שהתבצעה בנובמבר, אינו חדש והתקבל כמה ימים אחרי שבוצעה. ואולם, עתה זוכה המהלך להתייחסות חדשה לאור העובדה שבעת המכירה היה קרזניץ' מודע לבעיה במעבדים. לפי דיווחים, גוגל הודיעה לאינטל על הפרצה כבר ביוני שעבר - חודשים לפני שהיא נחשפה לציבור. לכשעצמו לא מדובר במהלך יוצא דופן, שכן הדבר מאפשר ליצרניות מחשבים ומערכות הפעלה להכין עדכוני אבטחה שיסתמו את הפרצה לפני שקיומה יהפוך לנחלת הכלל.

 

 

 

ואולם, העובדה שבתקופת הביניים מכר קרזניץ' מניות שעתה סובלות מירידה מעלה, לכל הפחות, מצג לכאורה של שימוש במידע פנים. באינטל הכחישו קשר בין הדברים, ומסרו לביזנס אינסיידר שהמכירה תוכננה מראש אבל בוצעה בפועל רק לאחר קבלת המידע על הפרצה. "המכירה של בריאן אינה קשורה לכך, והוא ממשיך להחזיק במניות בהתאם להנחיות התאגידיות", נמסר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x