$
חדשות טכנולוגיה

עשרות עובדי ECI הפגינו מול ביתו של בעל השליטה שאול שני

העובדים מוחים נגד כוונת החברה לפטר כ-100 מתוך 800 עובדי האתר בישראל. הבוקר ישובו ההנהלה וועד העובדים וייפגשו להמשך המו"מ

שירות כלכליסט 08:5204.01.18

עשרות עובדי ECI הפגינו מול ביתו של בעל השליטה שאול שני, בכפר שמריהו. זאת במחאה נגד כוונת החברה לפטר כ-100 מתוך 800 עובדי האתר בישראל. העובדים קראו לשני להתערב על מנת להציל את החברה ממשבר עמוק.

 

 

 

ביומיים האחרונים נערכו שתי פגישות של משא ומתן בין ההנהלה לבין ועד העובדים בחברה. בפגישות אלו, נציגי הוועד בגיבוי איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק ואגף הכלכלה בהסתדרות הציגו בפני הנהלת ECI חלופות שיאפשרו לחברה להתמודד עם התחרות, תוך מזעור הפגיעה ברווחיות וללא צורך בפיטוריו של עובד אחד.

 

ההפגנה הבוקר מול ביתו של שאול שני, בעל השליטה ההפגנה הבוקר מול ביתו של שאול שני, בעל השליטה צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

הבוקר ישובו הצדדים וייפגשו להמשך המו"מ ולדיון על החלופות שהוצגו.

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי: "החלופות שמונחות כעת על שולחנה של הנהלת ECI מוכיחות שוב את מה שטענו מלכתחילה ומייתרות לחלוטין את הצורך בפיטורים. חברה שנוסדה כאן וביססה את מעמדה בזכות מפתחים ישראלים, מחויבת להגינות בסיסית, הן כמעסיקה והן כמי שממשיכה להרוויח עשרות מיליוני דולרים ממכירת שירותים למדינת ישראל. המאבק נגד פיטורי העובדים ב-ECI ונגד העברה מזדחלת של העבודה להודו ולסין, מהווה אמירה נחרצת למען ייצור כחול לבן. אנו מקווים כי בעל השליטה וההנהלה יתעשתו, יבחנו לעומק את החלופות וינהגו באופן הראוי והאחראי, תוך ביטול תוכנית הפיטורים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x