חדשות טכנולוגיה

ספוטיפיי מתקרבת לוול סטריט: הגישה מסמכים לקראת רישום בבורסת ניו יורק

לפי בלומברג, מפעילת שירות המוסיקה בסטרימינג מקווה לבצע את הרישום כבר ברבעון הנוכחי; במקביל, חברת המוזיקה ויקסן תובעת 1.6 מיליארד דולר מספוטיפיי בטענה להפרת זכויות יוצרים

עומר כביר 22:2103.01.18

מפעילת שירות המוסיקה בסטרימינג ספוטיפיי הגישה בחשאי מסמכים לקראת רישום בבורסת ניו יורק – הצעד הרשמי הראשון של החברה בדרך להפיכתה לחברה ציבורית, כך לפי בלומברג. לפי הדיווח, החברה הגישה את המסמכים לרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) בסוף דצמבר, והחברה מקווה לבצע את הרישום כבר ברבעון הנוכחי.

 

 

 

לוח הזמנים המזורז מתאפשר לאור כוונתה של ספוטיפיי לבצע את המהלך באמצעות רישום ישיר, ולוותר על הנפקה "מסורתית" בעזרת חתמים. בהנפקה ראשונה "רגילה", החברה מוכרת - באמצעות חתמים - מניות חדשות למשקיעים, במחיר התחלתי שנקבע מראש, ומקבלת את התמורה. לעומת זאת, בשיטת הרישום הישיר, מוצעות למכירה בשוק החופשי מניות קיימות של החברה - אשר נמצאות בידי העובדים והמשקיעים; המחיר נקבע לפי כללי ההיצע והביקוש.

 

מבחינת ספוטיפיי, היתרון בשיטה זו הוא חיסכון בעלויות - מאחר שאין צורך לשלם עמלות לחתמים; בנוסף, הבכירים בחברה יוכלו למכור מניות ולא ייאלצו לשלם את אותן עמלות. בשיטה זו לא נהוג גם לבצע רודשואו למשקיעים, מה שיאפשר לחברה לקצר את לוחות הזמנים.

 

ספוטיפיי סרבה להגיב לדיווח.

 

ספוטיפיי ספוטיפיי צילום: Swift Insolvency

 

במקביל פורסם היום כי ספוטיפיי נתבעת ע"י חברת המוזיקה ויקסן בטענה כי עשתה שימוש באלפי שירים ללא רישיון ומבלי לשלם תמלוגים. היקף התביעה, שהוגשה לבית משפט פדרלי בקליפורניה, הוא 1.6 מיליארד דולר. מדובר, בין השאר בשירים של טום פטי, ניל יאנג ולהקת ה-Doors.

 

לפי ויקסן, ספוטיפיי לא השיגה ממנה רישיון שהיה מאפשר לה להעתיק ולהפיץ את השירים.

 

ויקסן טענה גם כי ספוטיפיי ביצעה מיקור חוץ של עבודתה לגורם שלישי, ספקית שירותי הרישוי והתמלוגים Harry Fox Agency, אשר "לא עמדה בדרישות להשגת כל הרישיונות המכניים הנחוצים".

 

מספוטיפיי לא התקבלה תגובה. במאי הסכימה החברה שבסיסה בסטוקהולם לשלם יותר מ-43 מיליון דולר כדי ליישב תביעה לפיה היא לא שילמה תמלוגים עבור כמה מהשירים שהיא מנגישה ללקוחותיה. שוויה של ספוטיפיי, שמתכננת הנפקה בורסאית השנה, צמח בכ-20% בחודשים האחרונים עד לכ-19 מיליארד דולר. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x