$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: מעבדי אינטל סובלים מ"באג"; החברה בתגובה: "הפרסום אינו נכון"

התקלה חושפת את רוב המחשבים בעולם למתקפות סייבר; עדיין לא ידוע איזה רכיב במעבדים הוא הבעייתי, אך התיקון צפוי לפגוע בביצועי מחשבים

ניצן סדן 19:5603.01.18

בחלק ממעבדי ענקית השבבים אינטל קיים באג המקל על האקרים לפרוץ למחשב - ושהטיפול בו עלול להאט את פעילות המחשבים בכ-30%. כך לפי דיווח באתר חדשות הטכנולוגיה הבריטי רג'יסטר. מאינטל נמסר בתגובה: "אינטל וחברות טכנולוגיה נוספות מודעות למחקר האבטחה החדש שמתאר ניתוח תוכנה, שיכול לשמש למטרות זדוניות ולאסוף מידע רגיש ממערכות מחשוב. אינטל סבורה שלפרצות אלה אין פוטנציאל להשחית, לשנות או למחוק מידע. דיווחים עדכניים לפיהם הפרצה נבעה מבאג או פגם שייחודיים למוצרי אינטל אינם נכונים; בהתבסס על ניתוחי אינטל, מעבדים של ספקים אחרים חשופים לה. אינטל מסורה לאבטחת מוצריה ועובדת ביחד עם חברות טכנולוגיה אחרות, ביניהן AMD ומפתחות מערכות הפעלה כדי לפתח גישה כלל-תעשייתי לפתרון מהיר של הבעיה".

 

 

עדיין לא ידוע איזה רכיב בשבבי אינטל הוא הבעייתי, אך הפרצה קיימת בכל מעבדי אינטל שיוצרו בעשור האחרון – כלומר, ברוב המחשבים בעולם.

 

מעבדי אינטל מעבדי אינטל

 

 

השפעתו של הבאג על מניית אינטל כה משמעותית משום שהתיקון שלו בעייתי: עדכוני התוכנה הנדרשים, אותם בונות יצרניות מערכות ההפעלה - מיקרוסופט ואפל - משפיע על הביצועים של המחשב, ותיקון הליקוי בדורות השבבים הבאים עלול לחייב עיצוב מחדש של מעבדים, פעולה שמעכבת השקות, מייקרת תפעול שוטף ועוד.

 

האנליסט דן אייבס מחברת המחקר GBH הגדיר את המשבר כ"גיהנום יחסי ציבור" עבור החברה, ואמר שעל אינטל לטפל בתקלה במהירות כדי למנוע פגיעה במותג שלה. יש מי שכבר רווה נחת מהעניין: מניות AMD, מתחרתה המרכזית של החברה בזירת המחשבים, רשמה צמיחה של יותר מ-11%.

 

 

 

זו התקלה המשמעותית השנייה במוצרי החברה בשנה האחרונה: בנובמבר האחרון הודיעה אינטל עצמה הודיעה שזיהתה פרצה חמורה בכל מעבדיה שיוצרו בשנתיים האחרונות, מעבדים שהותקנו במאות מיליוני מחשבים. הפרצה עלולה לאפשר להאקרים גישה לחשבון הניהול של המחשב, מה שמסכן גם משתמשים פרטיים וגם ארגונים בכל העולם. התקלה הקודמת היתה ברכיב הניהול מרחוק בו משתמשים מנהלי מערכות, כדי להתחבר למחשב מרשתות אחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x