$
הייטק והון סיכון

סטארט-אפ של מייסד חוליו מציע זיכוי על רכישות שביצעתם

חברת Boom25 של גיורא מנדל מאפשרת לבצע קניות ב-600 אתרי סחר מקוון שונים - כשהרכישה ה-25 תוחזר למשתמשים בצורת זיכוי מלא. היא גייסה מיליון דולר בקיץ האחרון, ומתכננת להתרחב לשווקים חדשים

אמרל וונקרט 17:0603.01.18
הסטארט אפ הישראלי Boom25 מתכנן לחדור לתעשיית המסחר המקוון המתפתחת, על ידי השקת מודל חדש של תכנית להחזרת כסף ללקוחות. לפי תכנית ההטבות, במקום לצבור אחוז מכל רכישה, הקונים באתר של Boom25 נכנסים להגרלה שבה הם מקבלים זיכוי מלא על הרכישה ה-25 במספר שלהם.

 

 

החברה, שהמטה שלה ממוקם בתל אביב אך פועלת בעיקר בלונדון, הוקמה ב-2017 על ידי היזם גיורא מנדל ועורך הדין צחי זך. מנדל הוא אחד ממייסדי אפליקציית הנסיעות חוליו, שמציעה הנחות למזמינים טיסות ברגע האחרון, ולה יותר ממיליון משתמשים. זך הוא עורך דין ויזם המתמחה בהימורים מקוונים, פרסום דיגיטלי ומסחר מקוון.

 

גיורא מנדל גיורא מנדל צילום: נמרוד גליקמן

 

 

החברה גייסה באוגוסט האחרון מיליון דולר מקרן נורת' פירסט ונצ'רס שבראשה עומד רונן סמוכה. מנדל מסר ל"כלכליסט" שבכוונת Boom25 להשתמש בהון כדי להרחיב את הפעילות והשירותים המוצעים, כשהשלב הראשון הוא להתרחב לשווקים דוברי אנגלית נוספים.

 

המודל העסקי של החברה מבוסס על הכנסות כתוצאה משיתופי פעולה עם חברות תשלומים מקוונות כמו פייפאל, וגביית עמלה על כל רכישה מהקמעונאים ברשת. המשתמשים נכנסים לאתר של Boom25, ומשם יכולים לעבור ליותר מ-600 אתרים של קמעונאים. כשהם מבצעים רכישה, הם נכנסים אוטומטית להגרלה, במסגרתה כל קונה שמבצע את הרכישה ה-25 שלו זוכה לזיכוי מלא על הרכישה. התהליך נועד, לטענת החברה, "להחזיר את ההנאה לזירת המסחר המקוון".

 

"מה שמייחד את החברה הוא שבתוך חודשים ספורים היא הצליחה לערער על שוק שיווק שותפים (affiliate market) ושוק ההחזרים הכספיים על קניות", הוסיף זך. "המודל הנוכחי של השווקים הללו הוא מיושן ומשעמם".

 

"לא ניסינו בכלל להיכנס לישראל"

 

החברה לא גובה תשלום, אך המודל המבוסס על הגרלה מייצר לה אתגרים רגולטוריים בחלק מהשווקים. "מכיוון שאפשר לטעות ולחשוב שמדובר בשירות הקשור להימורים, לא ניסינו בכלל להיכנס לישראל, שבה יש רגולציה ענפה נגד הימורים", הסביר זך ל"כלכליסט". "התחלנו בבריטניה, שהיא בירת ההימורים של העולם, והיא גם שוק ענק של מסחר מקוון".

 

 

לפי מנדל, Boom25 מעבדת בין 700-1,000 עסקאות ביום. "יש הרבה כסף בעסקי שיווק שותפים, דבר שאני מודע אליו בזכות הניסיון שלי עם חוליו, אך מדובר במודל עסקי מיושן", הדגיש. "אנחנו מוסיפים טוויסט לסיפור. הפוטנציאל לזכייה בהגרלה מביא עמו גורם של ריגוש, והוא בתורו מביא יותר טראפיק, ודרך נוספת לייצר רווח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x