$
מכשירים ומדריכים

ההפעלה הקולית של גוגל תוטמע בטלוויזיות של LG

החברה מתכננת להפוך את הטלוויזיה למרכז השליטה והבקרה של הבית החכם. תוכניתה תסייע לגוגל להפיץ את סייענית האסיסטנט בבתים, ולהתחרות כך ברמקולי אלקסה של אמזון

רפאל קאהאן 17:1803.01.18

תחום הסייעניות החכמות צבר פופולריות רבה בשנים האחרונות, בעיקר הודות לעניין הרב שיצרה אלקסה של אמזון, שמוטמעת ברמקולים החכמים שלה. גוגל, שסייענית האסיסטנט שלה מתקשה להתחרות בזירת הרמקולים החכמים, מצאה דרך חדשה להגיע לבתי הצרכנים: טלוויזיות LG.

 

 

היצרנית הקוריאנית הודיעה שטלוויזיות חכמות שתשיק השנה יגיעו עם הסייענית של גוגל בילט-אין. זה לא הניסיון הראשון של LG לשלב מערכת הפעלה קולית ובעבר בחנה יכולת זיהוי דיבור עבור מערכת ההפעלה WebOS של מכשיריה. עתה יושקו מסכי LG החדשים תחת מותג ThinQ, שיכלול גם לפחות רמקול חכם אחד.

 

טלוויזיית LG טלוויזיית LG

 

 

עם זאת, LG לא ויתרה לגמרי על כלי ההפעלה הקולית שלה, שעדיין יוכל לבצע פעולות במכשירים. גוגל אסיסטנט תוכל לשלוט גם בטלוויזיה וגם במוצרי בית חכם, בשירותי גוגל השונים ובהתקנים תומכים אחרים. בישראל השירות אינו זמין בשלב זה.

 

 

LG מייעדת את הטלוויזיות כמרכז לניהול הבית החכם - וזה צעד נכון מצידה: שלא כמו רמקול בו אין משוב ויזואלי, הטלוויזיה יכולה להציג נתונים חזותיים, כגון למשל מפות או שידור של פיד מצלמת דלת הכניסה כשמישהו מצלצל בדלת. מדובר במכשיר שמתאים הרבה יותר לשמש כמרכז ניהול הבית. גם אמזון הבינה זאת כשהשיקה את האקו Show עם המסך הקטן. האם אלקסה תופיע גם בטלוויזיות של המתחרות? לא ברור, סמסונג ככל הנראה תשמור את עצמה לביקסבי, כך שהסיכוי היחיד שלה הוא דרך המותגים הסיניים כגון הייסנס או TCL.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x