$
חדשות טכנולוגיה

הרמקולים החכמים של אמזון: להיט המכירות הגדול של סוף השנה

עשרות מיליוני רמקולים חכמים נמכרו במהלך עונת החגים האמריקאית. רמקולי ה-Echo של החברה הפכו למוצר הטכנולוגיה הנמכר ביותר אחרי הסמארטפונים של אפל וסמסונג

קרן-אור גרינברג 13:3231.12.17
רמקולי ה-Echo של אמזון הפכו לאחד הלהיטים של מכירות סוף השנה, כך עולה מנתונים שפרסמה במהלך סוף השבוע החברה. נתונים אלה גובו בזינוק אפליקציית אלקסה לראש רשימת האפליקציות הפופולריות בחנויות של גוגל ואפל.

מי שרכש מתנה באמזון ככל הנראה התפתה לבחור באחד הדגמים ממוצרי הרמקול של החברה המופעלים קולית על ידי אלקסה, כמו ה-Echo Spot, Echo Dot , וה-Echo Buttons. כולם אזלו מהמדפים. מכירות החג שברו שיאים - הרמקולים של Echo Dot הגיעו לדירוג הראשון במוצרים שנמכרו בעונת החגים, והמוצר הנמכר ביותר בכל קטגוריה אחרת באמזון.

 

חלק ניכר מהמכירות של אמזון בוצעו בעזרת מערכת ההזמנות הקוליות של אלקסה. המוצרים הפופולריים ביותר שנקנו דרכה היו Fire TV Stick ו- Echo Dot, שגם הם זינקו לראש טבלת המכירות של הקמעונאית. Fire TV Stick הכפיל את המכירות שלו ביחס לשנה שעברה והמשיך להיות מכשיר הסטרימינג המוביל בארה"ב, בריטניה, גרמניה ויפן.

רמקולי האקו של אמזון טיפסו לראש טבלאות המכירות של סוף השנה רמקולי האקו של אמזון טיפסו לראש טבלאות המכירות של סוף השנה

 

אלקסה עברה דרך ארוכה מאז הושקה על ידי אמזון ב-2014. בתחילה נראה כי לא תהווה איום על סירי, הסייעת האישית של אפל. סירי שהושקה כבר ב-2011 באייפון 4S, הייתה הסייעת הראשונה המבוססת על בינה מלאכותית. ואולם, המייסדים של סירי, שנמכרה לאפל בעבור 200 מיליון דולר, עזבו את החברה ומאז אלקסה דהרה קדימה עם נתוני מכירות שוברי שיאים.

 

אפל יכולה להפוך את התמונה אם תוריד את מחיר הכניסה לשירותים, תשפר את איכותם ותגדיל את כמותם, כך עולה מניתוח של הניו-יורק טיימס. עוד ציינו שברור שאפל יכולה למכור מיליוני יחידות ב-100 דולר של רמקולים עם סירי, כמו הרמקולים הפופולריים Echo Dot, או למכור שעונים מעוררים עם סירי ב-150 דולר כמו Echo Spot ועדיין לשמור על מיתוג פרימיום מעל אמזון.

 

היתרון של סירי הוא במספר התכונות שיש לה, כמו מגוון השפות שלה בפלטפורמות אפל השונות כולל שירותים מסחריים כגון השכרת מכוניות. ככל הנראה HomePod יושק עד סוף מרץ 2018 וייתכן שהחברה תשיק בנוסף עוד רמקול חכם עם סירי תחת אותו המותג או תחת מותג Beats בהמשך השנה.

 

גם אם סירי תדשדש מאחורי אלקסה, המכירות של רמקולי אקו לא יפגעו ברווחי החברה הגדולה בעולם. אבל בטווח הארוך אם תירדם בשמירה, היא עלולה ליפול לאותה המלכודת שהובילה מלכתחילה לעלייתה של אפל, כאשר IBM ומיקרוסופט לא השכילו לזהות מגמות חדשות בשוק המובייל והסמארטפונים והשאירו את הזירה לאפל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x