שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

חבילת השכר שקיבל ג'וני סרוג'י מאפל - פי 2 מהמנכ"ל טים קוק

24 מיליון דולר הוא הסכום שקיבל סרוג'י השנה מאפל בתפקידו כסגן נשיא לתחום החומרה. טים קוק, מנכ"ל החברה קיבל לעומת זאת כ-12.8 מיליון דולר בלבד, אך הוא גם בעלים של חבילת מניות ענקית ששוויה כ-300 מיליון דולר

עומר כביר 10:3328.12.17
הישראלי הבכיר באפל, ג'וני סרוג'י, קיבל במהלך 2017 משכורת ובונוסים שונים בסך של יותר מ-24 מיליון דולר – הסכום השני בגובהו בחברה ופי שניים מהסכום ששולם למנכ"ל טים קוק; כך לפי מכתב למשקיעים שפרסמה אפל לקראת אסיפת בעלי המניות השנתית.

 

לפי המכתב, ב-2017 עמדו הסכומים ששילמה אפל לסרוג'י על 24,162,392 דולר בדיוק. אלו מורכבים משכר בסיס של כמיליון דולר, תגמולי מניות בסך של קצת יותר מ-20 מיליון דולר, בונוס של 3.1 מיליון דולר ותשלומים נוספים בסך 34.1 אלף דולר שכוללים כספים שהועברו לחשבון הפנסיה של סרוג'י ופידיון דמי חופשה.

 

סרוג'י הוא עובד אפל בעל חבילת השכר השנייה בגובהה, כאשר רק מנהלת הפעילות הקמעונאית של החברה אנג'לה ארנדטס זכתה לתשלומים גבוהים יותר. עם זאת, ההפרש בין השניים קטן ועומד על 53,680 דולר בלבד. למעשה, המשכורות, תגמולי המניות והבונוסים של סרוג' וארנדטס זהים לחלוטין, כאשר רק בסעיף תשלומים נוספים קיבלה ארנדטס סכום גבוה יותר, בעקבות כיסוי הוצאות רילוקיישון.

ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה אפל ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה אפל צילום: אוראל כהן

 

השכר והבונוסים שקיבל סרוג'י גבוהים כמעט פי 2 מאלו ששולמו לקוק, שקיבל 12,825,066 דולר המורכבים ממשכורת של כ-3.1 מיליון דולר, בונוס של 9.33 מיליון דולר ותשלומים נוספים בסך 440 אלף דולר אך גם השנה, כמו כל שנה מאז 2011 לא קיבל תגמולי מניות חדשים. ואולם, לא צריך לדאוג יותר מדי לרווחתו הכלכלית שכן עם כניסתו לתפקיד קיבל קוק חבילת מניות ענקית בשווי של כמה מאות מיליוני דולרים, שחלקה מועמד לזכותו עם הגעת אפל לנקודות ציון שונות. לפי דיווחים, הסכומים שקיבל קוק עד עתה בהסדר זה גבוהים מ-300 מיליון דולר.

 

חבילת השכר של הבכירים האחרים שמוזכרים בדו"ח – סמנכ"ל הכספים לוקה מאסטרי, סגן הנשיא הבכיר להנדסת חומרה דן ריצ'יו, והיועץ המשפטי ברוס סיוול (שפרש השנה מהתפקיד) – היתה כמעט זהה ועמדה על כ-24.1 מיליון דולר – בערך 100 אלף דולר פחות מסרוג'י

 

מדובר בפעם הראשונה שאפל מפרסמת את שכרו של סרוג'י, יליד חיפה ובוגר הטכניון, שכן קודם לכן הוא לא נמנה על חמשת העובדים בעל השכר הגבוה ביותר בחברה (שכרו של המנכ"ל מפורסם בכל מקרה). בתפקידו הנוכחי מוביל סרוג'י את תכנון ופיתוח כל השבבים של החברה. אלו מהווים רכיבים מרכזיים במכשירים של אפל, ונתפסים כבסיס לביצוע כל היכולות המתקדמות שהיא מציעה ומתעדת להציע בעתיד.

 

הפריצה של סרוג'י באפל היתה מהירה יחסית. הוא הצטרף לחברה בשנת 2008, ומונה לתפקיד מנהל פיתוח במחלקת השבבים. בתפקיד זה שימש עד שנת 2011, אז מונה למנהל הפיתוח בתחום ה־VLSI, תפקיד ניהולי בכיר העוסק בשילוב של כל הרכיבים אלקטרונים ממוזערים המפותחים באפל ליצירת שבב הכולל רכיבים רבים. באוגוסט 2014 מונה לסגן נשיא לתחום החומרה. ב־2015 זכה לקידום המשמעותי האחרון שלו כאשר התמנה לתפקיד סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה. הקידום הגיע גם בזכות העובדה שסרוג'י וצוותו הצליחו לפתח במהירות שיא מעבד ייעודי לאייפד פרו החדש של החברה שהושק ב־2015 ואיפשר לאפל להציג את הטאבלט במועד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x