$
אפליקציות

תחזית טכנולוגית

הסייעניות החכמות ייצאו מהסלון ויעלו על הכביש

כלי הפעלה קולית כמו אלקסה של אמזון, קורטנה של מיקרוסופט וגוגל אסיסטנט יגיעו לכלי רכב מקוונים, שם יוכלו להפוך לבני לוויה טובים לנהגים ואף לתרום לבטיחות הנסיעה

עומר כביר 14:1927.12.17
סייעניות חכמות, דוגמת אלקסה של אמזון, סירי של אפל, קורטנה של מיקרוסופט ואסיסטנט של גוגל, מתפשטות בשנים האחרונות בהתמדה. הן התחילו בסמארטפונים, עברו למחשבים אישיים ובשנה שעברה הגבירו את החדירה עם רמקולים חכמים. ב-2018 יעברו לחזית חדשה: מכוניות מחוברות לרשת.

 

 

סירי אמנם זמינה לנהגים כבר מ-2016 באמצעות פלטפורמת CarPlay של אפל, אבל יכולותיה עדיין מוגבלות. בשנה הבאה יגיעו לרכב הסייעניות החזקות באמת.

 

אאודי Q8, אחת המכוניות שיושקו עם גוגל אסיסטנט אאודי Q8, אחת המכוניות שיושקו עם גוגל אסיסטנט

 

 

לפי הכרזות החברות, אלקסה של אמזון תשולב בדגמי 2018 של BMW ואסיסטנט של גוגל תוטמע בדגמי וולבו, אאודי וג'נסיס - מותג היוקרה של יונדאי. מיקרוסופט מצידה חתומה על הסכמים עם ניסאן ו-BMW.

 

כלי הפעלה חכמים שמופעלים בפקודות קוליות מהווים לכאורה בני ברית מושלמים לנהיגה. היכולת לחלק הוראות בפקודות קוליות ולקבל מידע בשמיעה מבלי להוריד את העיניים מההגה עשויה לשפר את הבטיחות בעת הנהיגה.

 

 

 

כל זאת, בתנאי שהסייעניות אכן יהיו קלות לתפעול ויבינו את הנהג בצורה טובה ויעילה. הסייעניות החכמות של אמזון, גוגל ומיקרוסופט כבר הוכיחו שהן עובדות לא רע בסביבה הבייתית. עכשיו נראה איך הן מסתדרות עם הכביש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x