$
אפליקציות

אדוארד סנודן מציג: Haven, יישום שמגלה אם פרצו למכשיר שלך

מדובר באפליקציה חינמית לאנדרואיד שמסוגלת לנטר את סביבת המחשב, במטרה לזהות ניסיונות גישה מצד פושעים ומרגלים למיניהם. ואולם, מדובר ביישום בסיסי מאוד שסובל מבאגים

רפאל קאהאן 16:1724.12.17
פרנואידים? מהיום, יש אפליקציה גם עבורכם: Haven, שבפיתוחה השתתף אדוארד סנודן, קבלן ה-NSA הצליח לגנוב ולפרסם מידע מביך על הסוכנות וארה"ב. האפליקציה מיועדת לשמור על המחשב מגישה פיזית של פושעים ומרגלים.

 

 

האפליקציה משמישה טלפון כדי להפוך אותו למעין מוקד ניטור. היא משתמשת בחיישנים המובנים בו (מיקרופונים, חיישני טמפרטורה, חיישני תאוצה) ובמצלמה כדי לזהות מקרים בהם מישהו ינסה לגשת אל המחשב כשהוא ללא השגחה.

 

לפי דיווח של The Intercept, האפליקציה נמצאת בפיתוח מזה כשנה והושקה בגרסת בטא, שיש בה באגים כגון זיהוי תנועת כלי רכב כניסיון פריצה. בנוסף, האפליקציה צריכה לפעול ברקע כדי לתנטר את הסביבה ואינה יעילה במקרה של נטרול התקשורת בין הטלפון והמחשב.

 

 

 

 

את Haven ניתן להשיג בגוגל פליי או במסגרת Guardian project שמספק מגוון אפליקציות שמסייעות לשמור על הפרטיות. האפליקציה עצמה משוחררת בקוד פתוח וניתנת בחינם.

 

למרות שמחשב נתפס ככלי מאובטח יותר מאשר סמארטפון - למעשה הוא לא. מומחה יכול בקלות לפרוץ למחשב אם הוא מקבל אליו גישה פיזית. כמו כן, בדרך כלל מחשבים של פעילים, עיתונאים, עורכי דין, אנשי עסקים או אפילו בכירים בחברות ציבוריות, אינם מאובטחים כיאות.

 

 

 

פתרון אחד לנושא הוא הצפנה של הכונן הקשיח - אך לא מדובר בשיטה נוחה לשימוש והיא גם לא תמיד יעילה בכל תרחיש. זאת ועוד, הצפנה יעילה בערך כמו הסיסמה שמגינה עליה. הסיסמה הכי פופולרית באינטרנט ב-2017 היא עדיין 123456, כך שלא צריך להיות האקר גאון כדי להיכנס למחשב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x