$
חדשות טכנולוגיה

עובדי ECI מחריפים המאבק נגד הפיטורים: הפגינו מול ביתו של בעל השליטה שאול שני

מוקדם יותר השבוע הודיעה חברת התקשורת כי תפטר 100 מעובדיה - כ-6% מכוח האדם; בהסתדרות הכריזו סכסוך עבודה

מאיר אורבך 12:0922.12.17

עשרות מעובדי חברת התקשורת ECI מפגינים מול ביתו של שאול שני, בעל השליטה בחברה, במחאה על הפיטורים הצפויים. לטענת העובדים, הם הופתעו מעיתוי הפיטורים ומנסים לבטל את רע הגזירה.

 

"כלכליסט" חשף השבוע את כוונת החברה לפטר כ-6% מעובדי החברה בישראל, כ-100 מתוך ה-800 שהיא מעסיקה.

 

מיד לאחר ש-ECI הודיעה לעובדים על תוכנית הפיטורים, הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברה; זאת, מאחר שההחלטה על הפיטורים התקבלה מבלי שקדם לה עדכון של נציגות העובדים, וללא קיום משא ומתן בנושא כמתחייב.

 

עובדי ECI מפגינים, היום עובדי ECI מפגינים, היום צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות.

לטענת ההסתדרות, ההנהלה פעלה בחוסר תום לב וגררה רגליים בניסיון להימנע מהתקדמות המו"מ להסדרת זכויות העובדים בהסכם קיבוצי ראשון. הודעת החברה על תוכנית הפיטורים הגיעה על רקע דרישת העובדים לזרז את המו"מ, וכשבוע בלבד לאחר שוועד העובדים פנה לבעל השליטה שני, בבקשה להתערבותו האישית לקידום הסוגיה.

 

מנכ"ל ECI, דאריל אדוורדס, אמר לאחר ההודעה על הפיטורים כי "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה ולהבטיח את מקום העבודה של כולנו בעתיד. לצערנו הרב, ניאלץ להיפרד מעובדים טובים שתרמו רבות לחברה. ההנהלה תעשה ככל יכולתה כדי לסייע לעוזבים ובכלל זאת סיוע בפעולות השמה והכשרה אם יידרשו. בסופו של התהליך הנוכחי, החלק הארי של עובדי ECI יישאר לעבוד בחברה תחרותית, טובה ויציבה יותר - זו המטרה העליונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x