$
אינטרנט

בורסת האת'ריום EtherDelta נפרצה והפכה למלכודת סייבר

פלטפורמת הסחר במטבע הווירטואלי, שהיא אחת הפופולריות מסוגה להשקעות וביצוע הנפקות ICO, נחטפה בידי האקרים; עד שזיהו מפעילי השירות את המתקפה, כבר נפלו משתמשים רבים קורבן להונאה וכספם נגנב

שירות כלכליסט 16:1121.12.17

עוד בורסת מטבעות וירטואליים נופלת קורבן לפושעי סייבר: לפי דיווח של Mashable, נפרצה בורסת האת'ריום EtherDelta והוחלפה אתמול באתר מזויף, אשר מעביר את המטבעות הנסחרים ישירות לכיסם של ההאקרים.

 

 

עד כה, נגנבו מטבעות את'ריום בשווי 266,789 דולר בשיטה זו ולפי הערכות, מדובר במספר ראשוני בלבד; טוקנים של מטבעות נוספים נגנבו, בסכום שיכול להגיע למאות אלפי דולרים.

 

את'ריום את'ריום

 

 

את'רדלתא היא פלטפורמת סחר פופולרית בקהילת מטבעות הקריפטו, אשר מאפשרת מסחר בסוגים רבים של מטבעות מבוססי את'ריום. אחד ממאפייניה הבולטים הוא היותה נקודה אהודה במיוחד בקרב סוחרים לאחר הנפקות ICO. פושעי הסייבר ביצעו חטיפת DNS, שיטת התקפה שיכולה להתבצע כאשר לא מאבטחים אתרים כהלכה ולא מנטרים את התעבורה בה. גולשים שנכנסו לאתר החטוף, קיבלו תצוגה זהה לחלוטין לזו של את'רדלתא האמיתי, כאשר חלק מהפונקציות לא היו זמינות - מה שיכול להעיד על תקלה ולאו דווקא על השתלטות האקרים.

 

מנהלי את'רדלתא הצליחו לטפל במתקפה כמה שעות לאחר שזוהתה, אך מספר לא ידוע של משתמשים נפל קורבן להונאה - ככל הנראה כל מי שנכנס לאתר ביממה האחרונה. הנהלת הבורסה הודתה בתקיפה בטוויטר וביקשה מהקהל לא להיכנס לאתר עד שיתוקן.

 

 

 

מדובר בעוד מקרה בו הצליחו פושעים לנצל את העניין הגובר במטבעות וירטואליים, ואת חוסר תשומת ליבם של מפעילי פלטפורמות הסחר; לאחרונה נודע כי נגנבו מטבעות ביטקוין בשווי של יותר מ-60 מיליון דולר מאתר נייסהאש, 30 מיליון דולר מאתר ביטפינקס ובורסת Youbit אף פשטה את הרגל לאחר שתי פריצות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x