$
הייטק והון סיכון

חברת ECI מפטרת 100 עובדים

הפיטורים נערכים על רקע התגברות התחרות בשוק הטלקום העולמי, התחזקות השקל והצמצום התמיכה שקיבלה החברה מהרשות לחדשנות. מנכ"ל ECI: "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה"

מאיר אורבך 15:4420.12.17

יצרנית ציוד התקשורת הוותיקה ECI מפתח תקווה תפטר בתקופה הקרובה כ-100 מעובדיה. החברה ביצעה פיטורים נרחבים גם ב-2013 וגם ב-2012, במהלכם פוטרו מאות עובדים.

 

 

באפריל האחרון חשף "כלכליסט" שהחברה גייסה 40 מיליון דולר משאול שני, המשקיע המרכזי שלה, במטרה למנוע אובדן שליטה בחברה.

 

מצבה הנוכחי של ECI רחוק מימי הזוהר שלה, בסוף שנות ה-90, אז נחשבה החברה למובילת ענף ההייטק הישראלי והעסיקה כ-6,000 עובדים. כיום היא מעסיקה רק 1,700 עובדים. הכנסות החברה על פי הפרסום באפריל היו אמורות להיות כ-380 מיליון דולר לשנה, בהשוואה ל-330 מיליון דולר ב-2016.

בניין ECI בניין ECI צילום: אוראל כהן

 

 

מהחברה נמסר ש-ECI רשמה הישגים רבים בשנה החולפת וצמחה משמעותית במכירות. עם זאת, שוק הטלקום העולמי, המתאפיין בתחרות גבוהה ובשינויים רבים, מאלץ חברות רבות בעולם להודיע בחודשים האחרונים על צעדי התייעלות וצמצום משמעותי בכח אדם. נוסף לכך, ECI מתמודדת עם התפתחויות חיצוניות בישראל הפוגעות פגיעה קשה ברווחיותה: צמצום גדול משמעותי בתמיכה שמקבלת החברה מהרשות לחדשנות והתחזקות משמעותית בשער השקל לעומת הדולר.

 

 

 

לאור זאת, נאלצת החברה להודיע על צמצום של כ-6% ממצבת כח האדם שלה, על מנת להבטיח מבנה עלויות תחרותי ולחזק את יכולותיה להמשך הדרך. מנכ"ל ECI, דאריל אדוורדס, אמר היום לעובדים: "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה ולהבטיח את מקום העבודה של כולנו בעתיד. לצערנו הרב, ניאלץ להיפרד מעובדים טובים שתרמו רבות לחברה. ההנהלה תעשה ככל יכולתה כדי לסייע לעוזבים ובכלל זאת סיוע בפעולות השמה והכשרה אם יידרשו. בסופו של התהליך הנוכחי, החלק הארי של עובדי החברה יישאר לעבוד בחברה תחרותית, טובה ויציבה יותר - זו המטרה העליונה"

 

 

חברי ועד העובדים בחברת ECI נועדים בשעה זו עם נציגי ההסתדרות ואיגוד עובדי הסלולר האינטרנט והייטק, ונערכים לצעדים ארגוניים. יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי: "התנהלות תמוהה וחסרת תום לב של ההנהלה שנועדה, בין היתר, לכרסם בכוח הארגוני של העובדים. לא נשלים עם כך".

 

מוועד עובדי ECI, נמסר הערב: "אנו יוצאים למאבק קשה ונפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת להילחם בגזרה ולהבהיר להנהלה כי החלטות הנוגעות לגורל העובדים אינן יכולות להתקבל מעל ראשם של העובדים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x